Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Doradztwo kredytowe - dlaczego warto?

Szukając najkorzystniejszej oferty kredytowej warto zwrócić się o pomoc do specjalisty w tej dziedzinie. Pomoże on nie tylko w podjęciu decyzji co do wyboru konkretnego kredytu, ale także przekaże wszelkie niezbędne informacje, w tym także te z zakresu prawa bankowego. Tego rodzaju usługi nazywane są doradztwem kredytowym. A osoba, która je świadczy - doradcą. Profesjonaliści w tej branży nie wskazują na konkretne pożyczki, kredyty czy lokaty w danym banku. Czym dokładniej jest doradztwo kredytowe? Kto to doradca kredytowy? Kiedy zdecydować się na współpracę z nim? Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Czym jest doradztwo kredytowe?

To branża, w której swoje usługi świadczą doradcy finansowi, zwany również agentami. Są specjalistami w tej dziedzinie, niezwiązanymi z konkretnym bankiem ani instytucją finansową.

Główną ideą doradztwa kredytowego jest przekazanie fachowej wiedzy w temacie kredytów oraz pożyczek. Zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Ułatwia to kredytobiorcom podjęcie decyzji w sprawie zaciągnięcia zobowiązania. Doradztwo kredytowe to także szczegółowe informacje o aktualnych kredytach:

 • samochodowych,
 • hipotecznych,
 • konsumenckich.

Kim jest doradca kredytowy?

Na czym polega jego praca? Przede wszystkim na podzieleniu się szczegółowymi informacjami o:

 • kredytach i zasadach, na których są przydzielane,
 • prawie bankowym m.in. w kwestii kredytów,
 • warunkach, które potencjalny kredytobiorca musi spełniać.

Kto powinien skorzystać z usług doradcy kredytowego?

Na współpracę z doradztwem kredytowym powinni zdecydować się klienci, którzy:

 • martwią się,  że nie poradzą sobie sami z uzupełnieniem dokumentów i wypełnieniem wszystkich formalności. W szczególności przy kredycie mieszkaniowym;
 • nie posiadają stosownej wiedzy o produktach bankowych bądź jest ona nieduża;
 • potrzebują dokładnych informacji o bieżących propozycjach oraz wyjaśnienia skomplikowanych kwestii, które znajdują się w umowie kredytowej;
 • pragną znaleźć najbardziej korzystną dla siebie ofertę kredytu hipotecznego lub gotówkowego;
 • znają się na kredytach, ale nie mają czasu na znalezienie korzystnej dla siebie oferty.

Jakie są zalety korzystania z doradztwa kredytowego?

Korzyści, jakie przynosi współpraca z doradcą kredytowym to:

 1. Brak nerwów i stresu, które zazwyczaj są związane z całym procesem kredytowym. Doradca cały czas informuje o poszczególnych etapach kredytu oraz pomaga w wypełnieniu brakującej dokumentacji.
 2. Oszczędność czasu. Jeżeli klient sam zamierza wnioskować o kredyt najlepiej dopasowany do jego pogrzeb i możliwości to musi osobiście odwiedzić kilka banków, odbyć rozmowy z ich pracownikami, a następnie przejrzeć i wybrać najlepsze oferty. Udając się do doradcy kredytowego konsument otrzymuje w jednym miejscu aktualne i najbardziej opłacalne dla niego propozycje. A także dokładną informację na temat swojej zdolności kredytowej i kwot na jakie może liczyć w danym banku.
 3. Wsparcie merytoryczne ze strony doradcy podczas całego procesu kredytowego. Oraz szczegółowe informacje o prowizji, marży, kosztach pośrednich, etc.

Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie https://tomaszwostal.pl - dowiedz się więcej