Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Od środy trwały wzmożone działania pn. „Bezpieczny weekend czerwcowy”. Funkcjonariusze gdyńskiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W ramach policyjnej akcji „Bezpieczny weekend czerwcowy”, funkcjonariusze każdego dnia czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podczas działań stróże prawa wylegitymowali 515 osób, skontrolowali 430 pojazdów, a w 244 przypadkach kontrole te dotyczyły przekroczenia prędkości. Ponadto mundurowi udaremnili dalszą jazdę jednemu kierującemu, który usiadł za kierownicą pod wpływem alkoholu, a także czterem kierującym, którzy kierowali w stanie nietrzeźwości. Kierowcy, którzy zignorowali przepisy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi, bądź zostały skierowane wnioski o ukaranie do sądu. W 18 przypadkach policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, zatrzymali 3 kierujących bez uprawnień, 2 kierujących z zakazem prowadzenia pojazdów i 1 poszukiwanego.

Działania „Bezpieczny weekend czerwcowy” dobiegły końca ale policjanci wciąż będą zwracać uwagę na to, czy każdy stosuje się do przepisów i nie łamie prawa.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Prosimy o rozwagę na drodze, gdyż nadmierna prędkość niesie za sobą zagrożenie spowodowania wypadku.

  • Zdjęcie przedstawiające policjanta podczas pomiaru prędkości