Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni odbyło się uroczyste mianowanie trzech Komendantów Komisariatów Policji: w Gdyni – Karwinach, w Gdyni – Oksywiu oraz w Gdyni – Chwarznie. Do tej pory komendanci mieli powierzone obowiązki na zajmowanych stanowiskach.

Dzisiaj o 13.00 Komendant Miejski Policji w Gdyni, insp. Sławomir Pachura mianował trzech Komendantów Komisariatów Policji.

Na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Gdyni – Karwinach został mianowany podinsp. Grzegorz Boyke, który na tym stanowisku miał powierzone obowiązki od 4 lutego br. Komendant Grzegorz Boyke pełni służbę od 1996 roku. Od tego czasu zajmował różne stanowiska, zarówno w pionie prewencji jak i w pionie kryminalnym. W czerwcu 2009 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Gdyni – Chyloni, w styczniu 2012 roku został Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Gdyni – Oksywiu, gdzie od lipca 2012 roku pełnił obowiązki Komendanta, następnie w styczniu 2013 roku został Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Gdyni – Karwinach a w marcu 2015 roku powierzono mu tam obowiązki na stanowisku Komendanta. W styczniu 2017 roku podinsp. Grzegorz Boyke został Komendantem Komisariatu Policji w Gdyni – Witominie, aż do momentu powierzenia obowiązków na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Gdyni – Karwinach.

Na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Gdyni – Oksywiu został mianowany podinsp. Andrzej Szczurkowski, który na tym stanowisku miał powierzone obowiązki od 3 lutego br. Komendant Andrzej Szczurkowski pełni służbę od 2001 roku. Od tego czasu zajmował różne stanowiska w pionie kryminalnym. W maju 2017 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Gdyni – Oksywiu, gdzie pełni służbę do dnia dzisiejszego.

Na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Gdyni – Chwarznie został mianowany nadkom. Sebastian Grudziecki, który na tym stanowisku miał powierzone obowiązki od 4 lutego br. Komendant Sebastian Grudziecki pełni służbę od 1998 roku. Od tego czasu zajmował różne stanowiska, w pionie prewencji oraz kryminalnym. Od grudnia.2015 roku zostały mu powierzone obowiązki Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Gdyni - Witominie, a w lipcu 2016 został powołany na Zastępce Komendanta tego komisariatu.

Ze względu na obostrzenia związane z chorobą Covid-19, uroczystość odbyła się w nielicznym gronie.

  • Zdjęcie przedstawiające Komendanta Komisariatu Policji w Gdyni - Karwinach, Komendanta Komisariatu Policji w Gdyni - Oksywiu oraz Komendanta Komisariatu Policji w Gdyni - Chwarznie.