Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Zgodnie z decyzją rządu, od jutra wchodzi lockdown o bardziej zaostrzonym wymiarze, niż do tej pory. Wszystko przez znaczny wzrost zachorowań na Covid-19. Stróże prawa w dalszym ciągu będą prowadzić działania, mające na celu zmniejszenie transmisji koronawirusa. Policjanci apelują o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych.

W dalszym ciągu zmagamy się z epidemią koronawirusa, a liczba zachorowań wciąż wzrasta. Aby zmniejszyć tempo rozprzestrzeniania się choroby, należy ograniczyć mobilność społeczną. Dlatego zgodnie z decyzją rządu, od soboty będą obowiązywały nowe zasady bezpieczeństwa.

Nadal obowiązuje obowiązek zasłaniania ust i nosa w środkach publicznego transportu zbiorowego oraz miejscach ogólnodostępnych, w zakładach pracy, obiektach handlowych i usługowych, w budynkach przeznaczonych na potrzeby kultu religijnego, na cmentarzach.

 

Dodatkowo od 27 marca br. wchodzą nowe obostrzenia:

wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2000 m² zostaną zamknięte

1 osoba na 15 m² – w sklepach do 100 m²

1 osoba na 20 m² – w sklepach powyżej 100 m²

1 osoba na 20 m² - w miejscach kultu religijnego

zakaz działalności przez salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne

żłobki i przedszkola tylko dla pracowników medycznych i służb porządkowych

sport – tylko zawodowy

 

Wszystkie aktualne nakazy i zakazy znajdują się na stronie:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/od-27-marca-zmiany-w-zasadach-bezpieczenstwa

 

Nie zapominajmy, że powodem wprowadzenia nowych obostrzeń jest wzrost zachorowań na koronawirusa w ostatnim czasie. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie dotychczasowych ograniczeń, a także tych, które będą obowiązywać od jutra. Pamiętajmy, że wszystkie obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia.

 

Policjanci nadal będą prowadzić działania, podczas których będą sprawdzać czy wszyscy stosują się do obowiązujących nakazów i zakazów w walce z koronawirusem. W przypadku lekceważenia przepisów mundurowi będą stanowczo reagować.

 

Koronawirus nie zniknął. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych i wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo. Przypominamy o tym, że samodyscyplina, świadomość zagrożenia i dbanie o zdrowie swoje i najbliższych jest teraz najważniejsze.

  • Zdjęcie przedstawiające lewy bok umundurowanego policjanta w trakcie służby.