Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Przez miniony weekend policjanci kontrolowali wiele miejsc, gdzie zwykli gromadzić się mieszkańcy Gdyni oraz miejsc. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają nie tylko zdrowie swoje ale i innych.

Pogoda w miniony weekend zachęcała do wyjścia na świeże powietrze. W związku z tym mundurowi prowadzili działania skierowane na zmniejszenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Jak zauważyli gdyńscy policjanci, większość mieszkańców stosuje się do wydanych zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Niestety jednak są osoby, które nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają nie tylko zdrowie swoje ale i innych. Podczas weekendu, takim brakiem odpowiedzialności wykazało się 121 osóbPolicjanci wystawili im mandaty karne, natomiast w trzech przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Wszystkie interwencje dotyczyły nie zasłaniania ust i nosa.

Przypominamy, że każdy musi stosować się do ograniczeń sanitarnych. Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy nas wszystkich, dlatego apelujemy o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń.

  • Zdjęcie przedstawiające policjantów wychodzących z autobusu miejskiego.