Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Wciąż słyszymy o oszustach działających metodą na wnuczka, policjanta, prokuratora, pracownika poczty lub banku. W każdym z tych przypadków sprawcom zależy na szybkim wzbogaceniu się. Wczoraj dwie kobiety podały się za pracowników wodociągów oraz wspólnoty mieszkaniowej i ukradły seniorce ponad 30 tys. zł. Policjanci pracują nad ustaleniem i ukaraniem oszustek.

Dzięki szerokiej kampanii STOP skierowanej na bezpieczeństwo osób starszych, coraz więcej seniorów jest świadomych zagrożenia i potrafi odpowiednio zareagować w przypadku kontaktu z oszustami. Jednak zdarzają się przypadki, kiedy przestępcy potrafią wykorzystać empatię osób starszych i pozbawiają ich oszczędności. Wczoraj w Gdyni doszło do oszustwa, w wyniku którego 88-letnia mieszkanka Gdyni straciła ponad 30 tys. zł.

Około 10.00 do mieszkania seniorki przyszły dwie kobiety i przedstawiły się jako pracownice wodociągów oraz spółdzielni mieszkaniowej. Następnie poinformowały 88-latkę, że muszą sprawdzić wodomierze i cały czas odwracały rozmową uwagę domowników. Po wizycie oszustek seniorka wraz z mężem zorientowali się, że zginęło im ponad 30 tys. zł.

O zdarzeniu zostali poinformowani policjanci, którzy przyjęli zawiadomienie, ustalili dokładne okoliczności i obecnie pracują nad ustaleniem i ukaraniem oszustek.

Pamiętajmy, że oszuści zawsze wykorzystują łatwowierność seniorów i nie cofną się przed żadną okazją zdobycia pieniędzy. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy powiadomić Policję.

  • Zdjęcie przedstawiające białe logo Policji na granatowym tle.