Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Kontrole w zakresie przestrzegania obostrzeń sanitarnych prowadzone są każdego dnia. Wczoraj policjanci sprawdzali placówki handlowo - usługowe i zwracali uwagę na to, czy właściciele i pracownicy sklepów stosują się do zaleceń sanitarnych. Takie działania są dobrą okazją, aby przypominać mieszkańcom o wciąż istniejącym zagrożeniu, jakim jest Covid-19.

Wczoraj policjanci ponownie prowadzili działania i kontrolowali placówki handlowo – usługowe oraz wszystkie miejsca, gdzie zazwyczaj grupują się mieszkańcy. Działania mundurowych dotyczyły przestrzegania obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19. Funkcjonariusze sprawdzali m. in. czy mieszkańcy oraz właściciele i pracownicy sklepów respektują obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Pomimo wprowadzonych obostrzeń, wciąż zdarzają się przypadki ignorowania wymogów sanitarnych. Wczoraj podczas działań policjanci skontrolowali ponad 130 placówek, wylegitymowali 41 osób i skierowali 11 wniosków o ukaranie do sądu oraz 11 wniosków do sanepidu.

Dzisiaj i w najbliższych dniach planowane są kolejne kontrole.

Funkcjonariusze apelują, aby stosować się do obowiązujących ograniczeń i przypominają, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich.

  • Zdjęcie przedstawiające policjantów podczas kontroli sklepów na hali targowej