Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Biblioteka Gdynia już drugi rok z rzędu bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Mała książka – wielki człowiek”, który ma na celu zachęcanie do czytania dzieci w wieku przedszkolnym. Na czytelników Biblioteki Gdynia w wieku 3-6 lat czekają specjalne wyprawki.

Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo!

By pierwsza wizyta w bibliotece zapadła młodym czytelnikom w pamięć, razem z organizatorami ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” przygotowaliśmy dla nich prawdziwą gratkę. We wszystkich filiach Biblioteki Gdynia będzie czekać na nich wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Wyprawkę czytelniczą mogą odebrać również czytelnicy w wieku 3-6 lat, którzy już są zapisani do Biblioteki Gdynia, ale wcześniej nie brali udziału w akcji.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Więcej informacji na stronie: www-wielki-czlowiek.pl