Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Zapraszamy młodzież (trochę starszych również) na spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim on-line na FB Biblioteki Gdynia. Widzimy się 10 grudnia (czwartek) o godz. 18.00.

Marcin Szczygielski (ur. 1972) – pisarz, dziennikarz, grafik, autor sztuk teatralnych, powieści dla dorosłych i wielokrotnie nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży.

Ważną dziedziną twórczości Marcina Szczygielskiego są książki dla dzieci i młodzieży. Pierwszą była wydana w 2009 r. powieść science-fiction „Omega”, która otrzymała główną nagrodę w konkursie literackim IBBY i tytuł Książki Roku IBBY 2010 Następną powieść – „Czarny Młyn” – autor napisał w 2010 r. na Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren. W tym samym roku ukazała się kolejna powieść dla młodych czytelników „Za niebieskimi drzwiami”. W 2013 r. ukazała się także powieść Szczygielskiego „Czarownica piętro niżej”, która w 2014 r. uhonorowana została nagrodą literacką Zielona Gąska, przyznawaną przez Fundację im. Ildefonsa Gałczyńskiego. W 2014 r. do księgarń trafiła kontynuacja przygód Mai – bohaterki „Czarownicy piętro niżej” – „Tuczarnia motyli”.
Szczygielski jest autorem okładek i oprawy graficznej większości napisanych przez siebie książek.

Biogram za: lubimyczytac.pl.

Spotkanie poprowadzi Zuzanna Gajewska (http://www.promotorkaczytelnictwa.pl/).