Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Przegląd najlepszych dzielnic do życia w Gdyni

Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew… Czy szukając mieszkania w Gdyni powinniśmy zwracać uwagę jedynie na bliskość morza? Oczywiście, że nie. Poszukiwania najlepiej zacząć od wyboru odpowiedniej dzielnicy, a następnie sprawdzić dostępność terenów zielonych, punktów usługowo-handlowych czy też oferty turystyczno-kulturalnej.

Śródmieście

Gdyńskie Śródmieście przyciąga nie tylko turystów, ale również przyszłych mieszkańców. Nic w tym dziwnego, w końcu to tutaj znajduje się największa ilość knajp i restauracji, liczne muzea, teatry i kina, a przede wszystkim Starówka. Nie możemy również zapomnieć o dostępie do morza, który daje możliwość aktywnego, jak i biernego wypoczynku.

Z racji tego, że Śródmieście pełni funkcje kulturalno-administracyjne, odnajdą się tutaj osoby lubiące wielkomiejski tryb życia i bycie w centrum wydarzeń. Dzielnica ta będzie również dobrym wyborem dla studentów, którzy oprócz bliskości uczelni, będą mieć w okolicy dostęp do różnego rodzaju imprez, klubów nocnych czy też kawiarni.

Czy to oznacza, że rodziny z dziećmi powinny omijać Śródmieście? Zdecydowanie nie. Oprócz wcześniej wymienionej oferty kulturalno-gastronomicznej, w Śródmieściu znajdziemy również wiele placów zabaw, jak również innych atrakcji dla dzieci – Parki Rozrywki, Akwarium Gdyńskie czy Obserwatorium Zmian.

Oksywie

Ta gdyńska dzielnica, zdaje się mieć wszystkie cechy idealnego miejsca do życia. Z jednej strony charakteryzuje się dużą ilością terenów zielonych, z drugiej ma dostęp do Morza Bałtyckiego. Będzie to zatem idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, jak i seniorów oraz wszystkich tych, którzy szukają ciszy i spokoju, a wolny czas chcą spędzać nad brzegiem morza. Oprócz plaży znajduje się tu również molo oraz Bulwar Oksywski, który jest bardzo popularnym miejscem wśród gdynian.

Z drugiej strony, to dzielnica, która z racji swojego sąsiedztwa ze Śródmieściem, jest doskonałym wyborem dla osób, które cenią sobie bliskość do atrakcji turystycznych, restauracji i barów, a przede wszystkim do miejsca pracy. Oksywie to również dobry wybór dla studentów, nie tylko ze względu na pobliską Akademię Marynarki Wojennej, ale również na dobrą komunikację z innymi uczelniami. Warto zatem rozważyć zakup mieszkania w tej dzielnicy również na potrzeby inwestycyjne.

Obłuże

Z Oksywiem od zachodu sąsiaduje Obłuże, które również jest dobrze skomunikowane ze Śródmieściem, a także posiada liczne tereny zielone i rekreacyjne. Choć w tym przypadku jest to głównie duży zalesiony teren zwany Kępą Oksywską. Miejscem spotkań jest natomiast skwer im. Ireny Kwiatkowskiej, ze znajdującym się w nim urokliwym stawem z fontanną, a także skateparkiem i miejscami do grillowania. Natomiast północ dzielnicy, stanowią przede wszystkim ogródki działkowe. Ze względu na panujący tutaj spokój, będzie to dobre miejsce dla rodzin z dziećmi oraz seniorów. Co ważne, w dzielnicy znajduje się również duży wybór barów i restauracji oraz punktów handlowo-usługowych.

Podgórze

Jeżeli chodzi o położenie Podgórza na mapie Gdyni, to od wschodu graniczy ono ze wspomnianym wcześniej Obłużem, a od południa ze Śródmieściem. Dzięki czemu dojazd do Starego Miasta nie powinien zająć więcej niż 20 minut. Dodatkowo dzielnica dysponuje rozbudowaną siatką połączeń autobusowych, również tych przejeżdżających przez okoliczne gminy, co zdecydowanie ułatwia komunikację do pracy czy szkoły. Osoby posiadające potomstwo, znajdą na Podgórzu sporo atrakcji dla dzieci takich jak place i sale zabaw czy też boiska. Co prawda dzielnica ta nie posiada żadnego parku, ale rekompensują to zlokalizowane na Podgórzu lasy i polany, które również zachęcają do pieszych wycieczek.

Ranking inwestycji

Dokonując wyboru dzielnicy, oprócz punktów usługowo-handlowych czy też bliskości do różnych atrakcji, warto sprawdzić, jak w danej okolicy wygląda oferta nieruchomości. W podjęciu właściwej decyzji mogą nam pomóc zestawienia najlepszych deweloperów czy inwestycji. Dzięki temu możemy obserwować jakie trendy panują obecnie na rynku nieruchomości mieszkaniowych.

Według Rankingu Inwestycji, organizowanego przez RynekPierwotny.pl, w Gdyni największym zainteresowaniem cieszył się projekt Murapol Nadmorskie Tarasy, który zlokalizowany jest w dzielnicy Oksywie. Zaraz po nim, na drugim miejscu, uplasowała się inwestycja Signum na Podgórzu, a trzecie miejsce należy do Rezydencji Kino Marynarz na Obłużu. Warto wspomnieć również o inwestycjach wyróżnionych, do których możemy zaliczyć m.in. inwestycję Plac Unii na gdyńskim Śródmieściu.

Więcej informacji na temat Rankingu Inwestycji znajdziesz poniżej:

https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/gdynia/ocena-q3-2020/