Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Zapraszamy na wirtualne spotkanie z twórcami komiksu “Ostatnie drzewo”. Transmisję na żywo obejrzycie na stronie FB Biblioteki Gdynia. Łączymy się z Wami 31 października o godz. 17.00.

„Ostatnie drzewo” to projekt komiksowy stworzony przez drużynę popularnych polskich autorów/autorek komiksów oraz ilustratorów/ilustratorek. W ich gronie znaleźli się m.in.: Jan Mazur, Anna Krztoń, Jakub „Dem” Dębski, Berenika Kołomycka, Bartek „Henryk” Glaza, Jerzy Łanuszewski, Edyta Bystroń, Krzysztof Owedyk, Joanna Karpowicz, Tomasz „Spell” Grządziela czy Karolina „Szarosen” Plewińska.
Nad całością projektu czuwa publicysta i scenarzysta komiksowy, a także pomysłodawca projektu, Paweł Kicman.

Dochód ze sprzedaży tej antologii w całości zostanie przekazany Pracowni na rzecz Wszystkich Istot, organizacja, która zajmuje się ochroną dzikiej przyrody i popularyzacją filozofii głębokiej ekologii.

Na 150 stronach, do których użyto papieru z odzysku, znalazły się różnej długości komiksy związane tematycznie z ekologią: poetyckie, dramatyczne, komediowe, fantastyczne i obyczajowe. „«Ostatnie drzewo» to sygnał, że polskie środowisko komiksowe nie chce być obojętne. (…) Wskutek ludzkiej działalności zaburza się delikatny balans w środowisku, z każdym dniem popychając nas ku katastrofie klimatycznej. Nie zgadzamy się na to i chcemy, żebyście usłyszały/usłyszeli nasz głos i dołączyły/dołączyli do niego swój. Bo tylko wspólnie możemy coś zmienić”.

Spotkanie poprowadzi Izabela Rutkowska – pracowniczka Biblioteki Gdynia, lektorka języka polskiego dla obcokrajowców oraz założycielka “Klawego kuriera”, magazynu tworzonego przez młodych adeptów dziennikarstwa, przyjaciół Biblioteki Gdynia.

Tutaj możecie wesprzeć zbiórkę: https://wspieram.to/ostatniedrzewo

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/407105420463172