Wczoraj funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali 95 kierowców. Niestety pomimo prowadzonych działań nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy. W trakcie pracy mundurowi zatrzymali 4 prawa jazdy i wystawili 49 mandatów karnych.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców mundurowi nieustannie prowadzą działania prewencyjne i interweniują w każdym przypadku, kiedy zachodzi taka konieczność. Niestety pomimo wielu akcji funkcjonariuszy, nadal można spotkać na drogach nieodpowiedzialnych kierowców, którzy lekceważą przepisy.

Takim brakiem odpowiedzialności wykazała się 23-letnia mieszkanka Gdyni, którą około 22.00 policjanci zatrzymali do kontroli. Mundurowi wcześniej zmierzyli prędkość, z jaką jechała kobieta. Zgodnie z pomiarem wykonanym przez stróży prawa 23-latka przekroczyła prędkość o 135 km/h w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy oraz nałożyli mandat karny.

W trakcie wczorajszej pracy policjanci ruchu drogowego skontrolowali 95 kierowców, z czego 49 kontroli dotyczyło przekroczenia prędkości. Za zignorowanie ograniczeń mundurowi wystawili mandaty. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali łącznie 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Apelujemy o przestrzeganie prawa. Nie przekraczaj dozwolonej prędkości i stosuj się do panujących warunków pogodowych. Przypominamy, że każdy kto nie stosuje się do przepisów musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi.