MUZYKA
Zapraszamy na drugi wakacyjny koncert na Patio Konsulatu Kultury.
SWITCH MODE to nowoczesne podejście do aranżacji oraz połączenie wyjątkowych brzmień wygenerowanych instrumentami elektronicznymi oraz brzmieniami akustycznej perkusji. Brak tu gitar czy syntezatorów. To energetyzująca grupa, która stawia na zabawę muzyką, brzmieniami i aranżacjami najsłynniejszych utworów. Zespół wykonuje też autorskie kompozycje skomponowane przez muzyków grupy.
SWITCH MODE to skrzypce (Przemysław Mazur), wiolonczela (Dawid Iwanicki) oraz zestaw perkusyjny (Mateusz Wiczyński). Zespół wykonuje szeroko pojętą muzykę rozrywkową – od POPu, przez muzykę ROCKową do
Muzyki Filmowej/Klasycznej przearanżowanej na cięższe brzmienia.
Muzycy tworzą własne kompozycje jak i aranżacje słynnych coverów. Ich wyjątkowość to podejście do oryginalnych brzmień, unikatowych fal akustycznych wytworzonych zabawą przetwornikami i procesorami brzmień. Daleko tu do klasyki czy standardów. Bliżej do wirtuozerii, świeżości i siły jaka daje technologia.
Przemysław Mazur – skrzypce elektryczne, założyciel Switch Mode Urodzony w 1980 r. w Gdyni, naukę gry na skrzypcach rozpoczął mając siedem lat w Szkole Muzycznej I i IIst. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Naukę kontynuował w drugim stopniu w klasie skrzypiec profesora Jerzego Hazuki. Studia rozpoczął w 1999 r. na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. Krystyny Jureckiej. Kończąc studia, stale współpracował już z renomowanym zespołem Cappella Gdanensis i do dnia dzisiejszego piastuje tam stanowisko skrzypka instrumentalisty. Brał udział w konkursach i warsztatach skrzypcowych w Polsce i USA. Laureat nagród na konkursach muzyki kameralnej w kraju. Koncertował jako solista w Polsce, Francji, Panamie i USA. Grał jako solista w duecie z Nigelem Kennedy podczas jego koncertów w Gdańsku oraz brał udział w trasie koncertowej Nigela Kennedy jako koncertmistrz towarzyszącej mu orkiestry w roku 2017. Pedagog skrzypek z wieloletnim doświadczeniem, entuzjasta skrzypiec elektrycznych i przetwarzania ich dźwięku. Były członek zespołu Symphonic Fusion. Obecnie jest liderem zespołu Switch Mode. Realizator dźwięku w projektach koncertowych i nagraniowych. Brał udział w nagraniach wielu płyt jako skrzypek lub realizator dźwięku. Wykonuje nagrania i nagłośnienia dla Cappelli Gedanensis również do transmisji telewizyjnych. Gra na skrzypcach barokowych, współczesnych i elektrycznych.
Dawid Iwanicki – wiolonczela elektryczna. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Obecnie rozpoczął studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Krzysztofa Sperskiego oraz dr hab. Tadeusza Samerka. Swoje umiejętności doskonalił na kursach i warsztatach w kraju jak i za granicą pod okiem wspaniałych wiolonczelistów i pedagogów, m.in. Alexander Chaushian, Jeroen Reuling, Didier Poskin, Denis Severin, Jiannis Toulis, Kazimierz Michalik, Marcin Zdunik, Andrzej Bauer, Tomasz Strahl, Andrzej Orkisz, Agata Jarecka. Brał udział w wielu festiwalach i projektach orkiestrowych m.in International Youth Symphony Orchestra Bremen, Szalone Dni Muzyki w Warszawie. Otrzymał I nagrodę w kategorii kameralistyka oraz wyróżnienie w kategorii solo na V Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Wiolonczelistów w Ełku (2014) i III nagrodę na XIV Makroregionalnych Spotkaniach Kameralnych w Gdańsku (2015) Koncertował jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy w kraju jak i za granicą m.in Belgia, Francja, Austria, Szwecja, Dania, Niemcy, Szwajcaria, Armenia, Chiny.
Mateusz Wiczyński – perkusista, urodzony w 1992 r. w Gdańsku. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku z klasy prof. Piotra Sutta oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku z klasy prof. Mirosława Adrjanczyka – oba dyplomy z wyróżnieniem. Laureat I nagród na konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich zarówno jako solista, jak i kameralista. W przeszłości stypendysta m. in. Fundacji Yamaha Music Foundation of Europe, Prezydenta Miasta Gdańska, Rektora Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, a także programu stypendialnego Młoda Polska. Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów i warsztatów prowadzonych przez wybitnych perkusistów, takich jak Frederic Macarez, Jean Francois Leze, Ignacio Ceballos Martin, Mark Ford, David Friedman. Od lat regularnie bierze udział w wielu projektach muzyki poważnej oraz rozrywkowej w kraju i za granicą. Od 2016 r. jest perkusistą Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.