Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Policjanci zatrzymali 42-latka, który po ukaraniu przez hotel za palenie papierosów w wynajmowanym pokoju zażądał od recepcjonistki pieniędzy i psiknął jej w twarz gazem. Okazało się, że ten sam mężczyzna użył też gazu w stosunku do ekspedientki jednego ze sklepów i groził gazem pracownicy jednej z gdyńskich restauracji. Zatrzymany 42- latek dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury. Za usiłowanie rozboju grozi mu 12 lat więzienia.

We wtorek około 22.45 policjanci otrzymali zgłoszenie, że były gość jednego z gdyńskich hoteli wszczął w recepcji awanturę po tym, jak został ukarany za palenie papierosów. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy. Tam mundurowi ustalili, że 42-latek w trakcie awantury zażądał od recepcjonistki pieniędzy, a gdy ta odmówiła psiknął jej gazem w twarz i wyszedł z hotelu.

Funkcjonariusze sporządzili rysopis sprawcy i zaczęli przeszukiwać teren. Kiedy policjanci zobaczyli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi chcieli go wylegitymować ten na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 42-latka i przewieźli go do komisariatu, trafił do policyjnej celi.

Pracując nad tą sprawą mundurowi zebrali materiał dowodowy z którego wynika, że ten sam mężczyzna po wyjściu z hotelu użył gazu także wobec ekspedientki pobliskiego sklepu i groził użyciem gazu kobiecie pracującej w gdyńskiej restauracji.

Dzisiaj zatrzymany 42-latek zostanie przewieziony do prokuratury gdzie usłyszy zarzuty. Za usiłowanie rozboju grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.