Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Zniesienie niektórych ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa nie oznacza, że możemy lekceważyć pozostałe nakazy. Gdyńscy Policjanci w dalszym ciągu prowadzą działania związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się choroby covid-19. W najbliższy weekend mundurowi będą kontrolować miejsca szczególnie uczęszczane przez mieszkańców Gdyni.

Policjanci każdego dnia zwracają uwagę na mieszkańców czy wywiązują się z obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Pomimo zniesienia części obostrzeń pamiętajmy, że wirus jest groźny i wciąż narażeni jesteśmy na chorobę covid-19. Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich.

Poluzowanie części obostrzeń spowodowało, że nie każdy stosuje się do aktualnych zasad i ograniczeń. Osoby, które lekceważą przepisy muszą liczyć się z konsekwencjami. Przez najbliższy weekend gdyńscy policjanci będą kontrolować miejsca szczególnie uczęszczane przez mieszkańców. Mundurowi będą sprawdzać czy gdynianie noszą maseczki ochronne na Skwerze Kościuszki, Bulwarze Nadmorskim, Molo w Orłowie, osiedlach, itp. Funkcjonariusze zwrócą uwagę, czy dzieci do 13 są pod opieką osób dorosłych i czy spacerowicze zachowują odstęp 2 metrów. Działania mają na celu uświadomienie społeczeństwa o skali zagrożenia jakie niesie za sobą epidemia koronawirusa i na każdorazowe niestosowanie się do przepisów Policja będzie stanowczo reagować.

Policjanci apelują o korzystanie z maseczek lub innych elementów odzieży, które zasłonią nam usta i nos. Pamiętajmy, że w dalszym ciągu obowiązuje zakaz zgromadzeń i imprez. Przypominamy, że stosowanie się do przepisów jest dla naszego wspólnego dobra a stosowanie maseczek chroni nas i innych.