Policja Gdynia: W czwartek policjanci przeprowadzą działania Kaskadowy pomiar prędkości”
Jutro funkcjonariusze gdyńskiej drogówki przeprowadzą działania Kaskadowy pomiar prędkości”. Mimo, że nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nadmierna prędkość to od lat najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków. Głównym celem policyjnych działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. W akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie możemy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolować będą czy kierujący stosują się do pozostałych przepisów.
Celem jutrzejszych działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci będą egzekwowali od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości, a także będą zwracać uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa.
Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Prosimy o rozwagę na drodze, gdyż nadmierna prędkość niesie za sobą zagrożenie spowodowania wypadku.
Komenda Miejska Policji w Gdyni,
gdynia.policja.gov.pl/m17/informacje/wiadomosci/89876,W-czwartek-policjanci-przeprowadza-dzialania-Kaskadowy-pomiar-predkosci.html
Ostatnie Artykuły

Gdynia znów otworzy mieszkania i podwórka podczas festiwalu Open House

Na Alei Jana Pawła II wyrasta pas kwitnących wiśni zamiast chorych drzew
![[PIŁKA NOŻNA] Arka Gdynia – KGHM Zagłębie Lubin 3:1 w 27. kolejce PKO BP Ekstraklasy](/images/mecz/thumbnails/arka-gdynia-kghm-zaglebie-lubin-07042026-31.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Arka Gdynia – KGHM Zagłębie Lubin 3:1 w 27. kolejce PKO BP Ekstraklasy

Bałtyk pod lupą uczelni – Gdynia zaczyna cykl wykładów o morzu i mieście

W Gdyni rusza centrum, które ma połączyć energetykę, naukę i biznes

W Gdyni znicze i kwiaty wrócą do miejsc pamięci po katastrofie smoleńskiej

Dwie gitary i elektronika w Bibliotece Śródmieście - ten koncert pójdzie własną drogą

Na Estakadzie Kwiatkowskiego prace idą pełną parą, a ruch układa się na nowo

Gdyńskie policjantki w przedszkolu - lekcja, która może uratować życie

Pożyczył auto od kolegi i wpadł w Gdyni, alkomat nie zostawił złudzeń

Wielkanocny stół w Gdyni znów zebrał tych, którzy zwykle świętują sami

Na Kaszubach Wielkanoc potrafi zaskoczyć dawnym rytuałem i własnym językiem

Gdynia scala przewoźników i otwiera drogę do jednej spółki komunikacyjnej

