Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

 Co warto wiedzieć o wynajmowaniu samochodu

Usługi wynajmowania samochodu zaczynają się cieszyć coraz to większą popularnością. Co więcej, nawet Polacy zaczynają interesować się wynajmowaniem samochodów. Coraz to większa liczba wypożyczalni oraz liczba klientów pozwalają na obniżanie się stawek wynajmu. Dzięki temu dziś praktycznie każdy może sobie pozwolić na podróżowanie wypożyczonym samochodem zagranicą, ale nie tylko! Dlaczego warto wynająć samochód?

Na tą usługę decydujemy się głównie wtedy, kiedy wyjeżdżamy do innego Państwa lub miasta i chcemy wygodnie się po nim poruszać. Zabieranie swojego własnego samochodu jest czasem nieopłacalne z różnych względów. Poruszanie się komunikacją miejską jest również uciążliwe i zdecydowanie potrafi odebrać nam przyjemność z wypoczynku. Wypożyczony samochód może nam dać niezależność, oszczędność czasu oraz wygodę.

Jeśli decydujemy się na wynajem samochodów Gdańsk i chcemy wyjechać pożyczonym samochodem zagranicę, warto pamiętać o tym, żeby poinformować o tym naszą wypożyczalnię. Wyda nam ona odpowiedni certyfikat, który pozwoli nam na wyjazd wynajętym autem poza granice naszego kraju. Oczywiście może się to wiązać z niewielką opłatą.

Wynajem auta możemy wykonać na dwa różne sposoby. Pierwszym sposobem jest udanie się do lokalnej wypożyczalni i na miejscu możemy osobiście dokonać rezerwacji. Jeśli nie mamy jednak na to czasu, warto wynająć samochód przez internet. Taką opcję oferują praktycznie wszystkie wypożyczalnie. Podróżując więc do innego miasta możemy mieć pewność, że dane auto będzie stało przed dworcem lub lotniskiem.

Formalności

Zanim będziemy mogli wsiąść do naszego auta, musimy dopełnić wszystkie formalności, które są wymaganie przez wypożyczalnię. Podstawową sprawą jest wybranie odpowiedniego auta w klasie oraz jego wyposażenie. Następnie dokonujemy rezerwacji, żeby mieć pewność, że auto będzie dostępne w danym terminie.

Dodatkowo pamiętajmy o tym, że taka firma wymaga opłacenia kaucji zwrotnej. Wypożyczalnia odpowiednią kwotę zablokuje na naszej karcie do czasu, kiedy ich auto zostanie zwrócone w odpowiednim stanie. Do wypożyczenia samochodu również będzie nam potrzebny dowód osobisty/paszport oraz prawo jazdy. Niektóre wypożyczalnie oferują samochody tylko osobom z odpowiednim stażem, więc jeżeli dopiero co otrzymałeś plastik, możesz liczyć się z dużym problemem, jeśli chodzi o wynajęcie auta.

Na koniec musimy podpisać umowę oraz ustalić miejsce oraz czas odbioru pojazdu. Nasz samochód możemy odebrać z wypożyczalni albo możemy chcieć go podstawić pod hotel lub lotnisko. Pamiętajmy jednak, że oddanie samochodu w inne miejsce oraz w innym czasie niż założyliśmy, będzie wiązało się z dodatkowymi opłatami. Gdy otrzymamy już samochód, w środku powinien znajdować się komplet dokumentów. Auto powinno również zawierać pełny bak. Ważne jest to, że gdy będziemy zwracać samochód, musi on być również z pełni zatankowany. Jednak zanim podpiszemy dokument o odbiorze auta, warto upewnić się czy wszystko zgadza się z umową oraz czy nasz pojazd nie posiada żadnych wad.

Wynajmowanie a ubezpieczenie

Wiele wypożyczalni samochodów oferuje swoje własne ubezpieczenia w razie wypadku czy innego groźnego incydentu. Należy jednak pamiętać, że nie są one związane z firmami ubezpieczeniowymi. Jeśli chcemy być pewni, że nasz wyjazd nie będzie zakłócony przez jakiś wypadek, warto zaopatrzyć się w samochód zastępczy z oc aviva. Dzięki temu będziemy mogli spokojnie spać przez cały wyjazd.