W Bibliotece Obłuże przy ul. Boisko 6 odbędzie się spotkanie z autorem powieści kryminalnych i obyczajowych, Alkiem Rogozińskim. Na rozmowę z pisarzem zapraszamy 28 lutego o godzinie 18.00.

O autorze: (opis za lubimyczytac.pl)

W swoich powieściach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy. Zadebiutował w marcu 2015 roku komedią kryminalną „Ukochany z piekła rodem”, która zdobyła pierwsze miejsce na liście kryminalnych bestsellerów księgarni Empik.com. Jednak prawdziwą popularność przyniosła mu komedia sensacyjna „Jak Cię zabić, kochanie?”, nominowana przez portal Lubimy Czytać w 2016 roku w plebiscycie „Książka roku (kryminał, sensacja, thriller)”. Rok później podobną nominację zdobyła powieść „Do trzech razy śmierć”.

Dwie jego książki – „Lustereczko, powiedz przecie” i „Zbrodnia w wielkim mieście” – zdobyły pierwsze miejsce w plebiscycie internetowym „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. W 2019 roku jego powieść „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” doczekała się inscenizacji teatralnej.

Nakład napisanych przez niego powieści przekroczył już ćwierć miliona egzemplarzy.

Marzeniem Alka jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego. A tam już tylko pisać, i pisać, i pisać, i pisać…