Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia czwartego, a zarazem ostatniego w tym roku biegu cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Oto najważniejsze informacje dla wszystkich uczestników, którzy staną na linii startu Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim.

MIASTECZKO ZAWODÓW

 

ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH

 9 listopada (sobota) – w biurze zawodów mieszczącym się w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu ul. Olimpijska 5 w godzinach 15:00-20:00.

10 listopada (niedziela) – w biurze zawodów mieszczącym się w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu ul. Olimpijska 5 w godzinach 12:00-20:00.

11 listopada pakiety startowe nie będą wydawane.

Aby odebrać pakiet startowy, należy okazać kartę startową, znajdującą się w profilu zawodnika – karta może zostać wydrukowana lub okazana na urządzeniach mobilnych. Pakiet startowy nie musi być odbierany osobiście, wystarczy okazać kartę startową zawodnika.

ZAKUP PAKIETU 

Do piątku do godziny 21:00 pakiet startowy można kupić w punkcie stacjonarnym znajdującym się w gdyńskim centrum handlowym Riviera (ul. Kazimierza Górskiego 2). Na stoisku dostępne są pakiety na bieg główny (60 złotych) oraz na marsz nordic walking (40 złotych)

W dniach 9 i 10 listopada organizator przewidział dodatkowe pakiety startowe do biegu głównego (opłata 100 zł w gotówce), do marszu nordic walking (opłata 50 zł w gotówce) oraz 200 pakietów biegów młodzieżowych (opłata 1 zł w gotówce).

PARKING

Zalecamy transport pociągami SKM, PKP oraz PKM do stacji Gdynia Główna.

Zachęcamy również do korzystania z parkingów znajdujących się:
– przy ul. Zawiszy przy Muzeum Miasta Gdyni (bezpłatny)
– przy CH Batory (płatny)
– przy Teatrze Muzycznym – podziemny parking (płatny)
– przy Skwerze Arki Gdynia (bezpłatny)

Parking rowerowy znajdował się będzie przy depozycie (patrz Miasteczko Zawodów)

ZMIANY W RUCHU KOŁOWYM

11 listopada w godzinach 14:00 – 17:30 zostaną wyłączone z ruchu następujące ulice: Skwer Kościuszki, Jerzego Waszyngtona, Świętego Piotra, Tadeusza Wendy, Bernarda Chrzanowskiego, Polska (jezdnia w kierunku do skrzyżowania z ulicą Bernarda Chrzanowskiego), Janka Wiśniewskiego (pomiędzy Placem Konstytucji a Węzłem Ofiar Grudnia ‘70 na kierunku do Estakady Kwiatkowskiego), Jana z Kolna, Portowa, Plac Kaszubski, Świętojańska, Aleja Marszałka Piłsudskiego.

Ruch na ulicach będzie sukcesywnie przywracany, jak tylko uczestnicy bezpiecznie opuszczą poszczególne odcinki trasy biegu.

Dodatkowo 11 listopada między godzinami 6:00 a 18:00 zostanie zamknięta dla ruchu al. Jana Pawła II. Parking na końcu al. Jana Pawła II (przy Akwarium Gdyńskim Morskiego Instytutu Rybackiego) będzie niedostępny od 6 listopada od godz. 8:00 do 12 listopada do godz. 10:00.

10 listopada od godz. 16:00. do 11 listopada do godz. 17:00 zamknięty będzie również parking przy bulwarze Nadmorskim (w sąsiedztwie Skweru Arki Gdynia).

Szczegółowa informacja na temat zmian w trasach oraz rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej ZKM Gdynia dostępna jest na stronie: http://www.zkmgdynia.pl.

DEPOZYT I PRZEBIERALNIE

Depozyt i przebieralnie znajdować się będą za linią start/meta przy Nadbrzeżu Pomorskim. Do depozytu będzie można oddać bagaż jedynie w worku dostarczonym przez Organizatora, przy odbiorze numeru startowego (bagaże luzem, bez worków, nie będą przyjmowane).

PUNKT ŻYWIENIOWY I NAPOJE

Punkt z wodą znajdować się będzie na 5 kilometrze, podobnie jak punkt żywnościowy Fabryki Czekolady Bałtyk, na którym znajdziecie bufet z czekoladami proteinowymi „Bossman”. Po biegu zapraszamy na ciepłą herbatę oraz wodę.

HARMONOGRAM BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI Z PKO BANKIEM POLSKIM:

11 listopada (poniedziałek)
9:00 Start Młodzieżowych Marszów Niepodległości Nordic Walking;
9:45 Start Marszu Niepodległości Nordic Walking w kategorii Open;
10:30 Ceremonia dekoracji Nordic Walking;
10:45 Start Biegu Niepodległości w kategorii Starszaka (chłopcy);
11:00 Start Biegu Niepodległości w kategorii Starszaka (dziewczęta);
11:30 Start Biegu Niepodległości w kategorii Młodzika (chłopcy);
11:45 Start Biegu Niepodległości w kategorii Młodzika (dziewczęta);
12:15 Start Biegu Niepodległości w kategorii Juniora (dziewczęta i chłopcy);
13:00 Ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych;
13:15 Start Biegu Malucha (dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2015 r. – 11 listopada 2019 r.);
13:45 Start Biegu Malucha (dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2013 r. – 31 grudnia 2014 r.);
15:00 Start Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim;
17:00 Ceremonia dekoracji Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim oraz PKO Grand Prix Gdyni.

*****

TRASA BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI Z PKO BANKIEM POLSKIM:

START: Skwer Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica”, Skwer Kościuszki – aleja Jana Pawła II – Jerzego Waszyngtona – Św. Piotra – Tadeusza Wendy – Bernarda Chrzanowskiego – Polska – Janka Wiśniewskiego – Jana z Kolna – Tadeusza Wendy – Portowa – Plac Kaszubski – Świętojańska – Józefa Piłsudskiego – Bulwar Nadmorski – aleja Jana Pawła II – Skwer Kościuszki. META: Skwer Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica”).

Poniżej podajemy linki do pozostałych tras zawodów towarzyszących:
– Biegi Młodzieżowe,
– Bieg Malucha,
– Marsz Niepodległości,
– Młodzieżowe marsze Nordic Walking.

*****

STREFY CZASOWE

Poznaj swojego pacemakera
Sprawdź kto będzie prowadził twoją strefę czasową. Dowiedz się więcej!

*****

MEDALE I NAGRODY

Każdy uczestnik zawodów po zakończeniu rywalizacji otrzyma na mecie pamiątkowy medal:

 

Po przekroczeniu linii mety na szyjach uczestników zawiśnie medal. Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji „Biegnij, ciesz się, zwyciężaj” stawiamy na życie w ruchu, dlatego motywem przewodnim tegorocznej kolekcji są maszyny i pojazdy obecne w życiu gdynian oraz nierozerwalnie kojarzące się z miastem z morza i marzeń. Po Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polski uczestnicy otrzymają trofeum przedstawiające ORP Błyskawica.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)

Listę najczęściej zadawanych pytań znajdziecie tradycyjnie na naszej stronie w zakładce FAQ.

INFORMACJE DODATKOWE

Masz wątpliwości? Dzwoń!
Infolinia dla zawodników funkcjonować będzie do 12 listopada. 785 174 758. 

#AkcjaRegeneracja od Bałyku
Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim wieńczy cały tegoroczny cykl PKO Grand Prix Gdyni, dlatego na podsumowanie sezonu biegowego „Bałtyk” przygotował niespodziankę pt. #AkcjaRegeneracja, a w związku z nią specjalną, obniżoną o ponad 42% cenę czekolad proteinowych „Bossman”. Dowiedz się więcej 

Stwórzmy wielką flagę narodową!
Uczestnicy podczas startu z koszulek otrzymanych w pakietach startowych, stworzą największą, żywą, biało-czerwoną flagę w północnej Polsce. Zostań jej częścią! Dowiedz się więcej

Pobiegnij dla…
Uczestnicy zawodów mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „Biegnę dla…” na rzecz sióstr – Alicji i Marceliny. 3,5-letnia Alicja urodziła się z wadą prawej dłoni i niedorozwojem kości udowej. Z kolei 9-letnia Marcelina cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Dziewczynki znajdują się opieką Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Kartki-identyfikatory akcji będzie można odbierać w biurze zawodów 9 i 10 listopada w czasie jego pracy.

*****

Powodzenia! Biegnij, ciesz się, zwyciężaj!