W ostatni weekend w miejscowości Hutki-Kanki pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji odbyły się Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Na starcie stanęło ponad 300 zawodników, reprezentujących służby mundurowe z całego kraju. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął st. sierż. Arkadiusz Połeć reprezentujący Komendę Miejską Policji w Gdyni.

Mistrzostwa w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi na stałe wpisały się w Centralny Kalendarz Imprez Sportowo-Rekreacyjnych Policji.  W tym roku do zawodów zgłosiło się ponad 300 zawodników, reprezentujących jednostki policji z całego kraju, Straż Miejską, Straż Graniczną i Lasy Państwowe. W biegu rywalizowali także przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych o profilach mundurowych. W zależności od kategorii, biegacze pokonali trasy o długości 10,8 km, 7,2 km, i 3,6 km.

Do rywalizacji w biegu na najdłuższym dystansie 10,8 km stanął  st. sierż. Arkadiusz Poleć (numer startowy 130) reprezentujący Komendę Miejską Policji w Gdyni. Funkcjonariusz na co dzień pełniący służbę w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym komisariatu policji w Gdyni Witominie uzyskując czas 00:40:41 stanął na trzecim miejscu podium.