Zapraszamy na pierwszy blok z cyklu „Biblioteka Inspiracji/Biblioteka Wiedzy”.

Biblioteka Gdynia zaprasza na warsztaty pt. „Jest taka historia, czyli jak opowiadać o przeszłości?”, które poprowadzi Darek Rybacki, twórca internetowy, pomysłodawca serialu dokumentalnego „Śladami dawnej Rumi”, administrator archiwum cyfrowego miasta Rumi, organizator turystyki PTTK. 

Spotkanie odbędzie się 12 października (sobota) o godz. 11.00 w Bibliotece Śródmieście (ul. Władysława IV 7-15). Czas trwania: 2 godz.

Na warsztaty obowiązują zapisy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (ilość miejsc ograniczona).

W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób opowiadać o historii na żywo oraz w internecie – z wykorzystaniem nowoczesnych trendów i narzędzi komunikacyjnych.

Prowadzący opowie m.in. o tym w jaki sposób poprowadzić interesującą wycieczkę, zorganizować grę miejską, czym jest urbex i hackowanie budynków, a także jak zorganizować wirtualną wystawę, stworzyć samodzielnie mini-serial historyczny i… zdobyć na to wszystko fundusze!

Warsztaty przeznaczone są przede wszystkim dla przewodników, nauczycieli, wykładowców akademickich, muzealników, pracowników instytucji kultury oraz wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się jak ciekawie i skutecznie opowiadać o historii – tej dużej i małej.

Z myślą o rodzicach, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu bez obawy, że nie będą mieli z kim zostawić dzieci zorganizowane zostaną dla ich pociech w czasie wydarzenia animacje.

W ramach wydarzenia dzień wcześniej zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Drewniakiem twórcą internetowego kanału „Historia bez cenzury”.

Spotkanie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy medialni: Trojmiasto.pl, Magazyn Together – rodzinna strona Trójmiasta, Radio Gdańsk S.A.