27 sierpnia 2019 roku o godz. 7:51 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Gdyni przyjął zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego zlokalizowanego w Gdyni na ulicy Bieszczadzkiej.

Zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że na balkonie mieszkania budynku wielorodzinnego palą się materiały (meble ogrodowe oraz baterie akumulatorowe). Czterech mieszkańców ewakuowało się przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej w mieszkaniu, ewakuacji pięciu osób z dwóch balkonów, podaniu jednego prądów wody na palące się elementy, oddymieniu oraz sprawdzeniu pomieszczeń budynku miernikiem wielogazowym. Na tym działania zakończono, zastępy wróciły do koszar.

Czytaj też: Dziennik Bałtycki - Pożar na balkonie jednego z mieszkań w Gdyni. Paliły się meble ogrodowe i baterie do hulajnóg elektrycznych

Czytaj też: TVP Info - Płoną akumulatory w hulajnogach elektrycznych. Kolejny przypadek

Czytaj też: Radio Gdańsk - Kolejny pożar elektrycznej hulajnogi. Tym razem spłonęła na balkonie w Gdyni

Czytaj też: iPolska24.pl - Pożar baterii do elektrycznych hulajnóg w Gdyni. Pracownik serwisu składował je na balkonie

Czytaj też: Wp.pl - Gdynia. Pożar przez hulajnogę elektryczną. Następny taki przypadek

Opracowanie: mł. bryg. Łukasz Płusa, Zdjęcia: JRG Nr 4 Gdynia Wielki Kack