Klimatyzatory przenośne to atrakcyjna alternatywa dla klimatyzerów na kostki lodu i wkłady chłodzące oraz dla wentylatorów. Dzięki temu, że nie wymagają stacjonarnego montażu, doskonale nadają się do różnych wnętrz. Co warto wiedzieć o klimatyzatorach przenośnych?

Za klimatyzację w domu, mieszkaniu czy w innym wnętrzu wcale nie musimy płacić bardzo dużo. Nie musimy również przygotowywać się na jej kosztowny montaż. Rozwiązaniem jest w tym przypadku mały klimatyzator przenośny, czyli model typu monoblok.

Takie klimatyzatory cieszą się aktualnie rosnącym zainteresowaniem – są chętnie wybierane przez użytkowników prywatnych, ale również dla biznesu.

W swojej ofercie posiada je między innymi firma Clima Polska.

Czym dokładnie jest sprzęt taki jak klimatyzator przenośny? Jak wybrać ten najlepszy? Gdzie można go ustawić? Ile trzeba będzie za niego zapłacić? Sprawdź teraz!

Mały klimatyzator przenośny – ratunek podczas upalnych dni!

Klimatyzator przenośny – co to jest?

Klimatyzatory przenośne to urządzenia przeznaczone do klimatyzacji, które nie wymagają stacjonarnego montażu, na przykład na ścianie czy na suficie. Dzięki temu można zacząć użytkować go od razu – bez potrzeby prowadzenia złożonych prac montażowych. Warto przy tym zaznaczyć, że niekiedy nie są one też możliwe do wykonania, na przykład przy braku zgody zarządcy budynku.

Ze względu na swoją mobilność taki klimatyzator doskonale nadaje się do wielu przestrzeni – do salonu, sypialni czy pokoju dziecka w domu, do małego biura, sklepu, aby wspomnieć tylko o kilku jego zastosowaniach.

Urządzenie najczęściej posiada kółeczka, dzięki czemu można łatwo go transportować. Gdy nie będzie potrzebny, można po prostu schować go do szafy lub innego miejsca. Ze względu na swoje kompaktowe wymiary taki mini klimatyzator przenośny będzie idealny tam, gdzie metraż jest niewielki!

Klimatyzacja przenośna działa podobnie jak stacjonarna. Urządzenie wyposażone jest w wszystkie niezbędne komponenty potrzebne do ochładzania powietrza, a także może dodatkowo je ogrzewać, oczyszczać, nawilżać, jonizować, osuszać.

Klimatyzator przenośny a klimatyzer

Wart przy tym wskazać, że klimatyzator monoblok, czyli przenośny nie jest tym samym, co klimatyzer. Klimatyzery to urządzenia, które nie posiadają standardowego wyposażenia dla klimatyzatorów – chłodzą powietrze przez specjalne wkłady chłodzące umieszczane w zamrażarkach lub kostki lodu umieszczane w pojemnikach.

Pod względem swojej ceny taka klimatyzacja mieszkania czy domu jest niższa – za klimatyzer zapłacimy około 200-400 złotych, ale też jest mniej efektywna i bardziej kłopotliwa, ponieważ należy regularnie wymieniać wkłady lub dodawać do klimatyzera lód.

Zatem wtedy, gdy zależy nam na efektywnej pracy urządzenia, najlepiej zdecydować się na model przenośny tradycyjny, który zawiera sprężarkę, czynnik chłodzący oraz inne elementy potrzebne do skutecznego obniżania temperatury, a także realizacji innych funkcji.

Ile zapłacimy za mały klimatyzator przenośny?

Jeśli chcemy, aby klimatyzacja domu, mieszkania czy innego prowadzona była przez urządzenie przenośne, nie musimy także płacić za nie dużo. Gdy chodzi o klimatyzator przenośny cena najczęściej wynosi od około 800 do 1200 złotych w zależności od tego, jaki model wybierzemy.

Nie musimy przy tym płacić dodatkowo za montaż klimatyzacji – urządzenie jest bardzo łatwe w podłączeniu. Wymaga włączenia do prądu, a także umieszczenia rury na zużyte powietrze w otwartym oknie, uchylonych drzwiach czy też w kratce wentylacyjnej.

Gdy także chcesz zakupić klimatyzator przenośny Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie można go zamówić. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Clima Polska!