Pokolenia przemijają, o czym najdotkliwiej przekonują się seniorzy gdyńskiej drużyny rugby – Arki. Niezwykle utytułowany klub, mający na koncie cztery mistrzostwa Polski, pięć wicemistrzostw i tyle samo brązowych medali, przeżywa trudny okres. Nowa siła dopiero napływa, chcąc uzupełnić lukę po wieloletnich weteranach.

Kiedy spojrzymy na tegoroczne wyniki seniorów gdyńskiego klubu, musi pojawić się smutek. Dziewięć spotkań, wszystkie przegrane. Co, więcej, pod koniec czerwca czeka ten zespół batalia w barażach o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ktoś pomyśli: „Ale jak to?! Nie tak dawno to był mistrz Polski!„. Owszem był i zamiłowanie do rugby w Gdyni sprawi, że jeszcze nie raz zawodnicy zawieszą na szyjach złote krążki, ale konieczna będzie cierpliwość.

Jak w każdej drużynie, szczególnie tej utytułowanej, gdy sukcesy przestają się pojawiać, powstaje pytanie: „Dlaczego tak się dzieje?”. Czasami jednak odpowiedź jest prosta – przemijają pokolenia, a by nowe ponownie wiodły prym w kraju, musi trochę wody upłynąć. Podkreślał to niejednokrotnie podczas trwania tego sezonu szkoleniowiec Dariusz Komisarczuk.

Drużyna, która jest obecnie budowana, potrzebuje czasu. Ale dobrą informacją jest to, że chce naciskać kolejne pokolenie. Wszystko za sprawą sukcesu, o którym nie sposób nie wspomnieć. W minioną sobotę na turnieju finałowym w Łodzi młodzicy RC Arka Gdynia wywalczyli tytuł mistrza Polski, żacy zaś sięgnęli po srebrne medale w kraju.

Czy to będzie pierwszy z kroków do powrotu gdyńskiego rugby na szczyt?