Dzień po derbach Trójmiasta na Stadion Miejski wjechał ciężki sprzęt. Zgodnie z planem ruszyła całkowita wymiana nawierzchni, która potrwa najpóźniej do 12 kwietnia. Inauguracja zupełnie nowej murawy nastąpi podczas meczu Arki z Miedzią Legnica.

Nawierzchnia przejdzie absolutne przeobrażenie. To druga część z dwuetapowej inwestycji wartej około 700 tysięcy złotych. Pierwsza zakładała wymianę newralgicznych, najbardziej zniszczonych fragmentów boiska. Jeszcze w marcu nowymi zastąpione zostały oba pola karne. Pozostałe elementy gdyńskiego podłoża były natomiast intensywnie regenerowane.

Drugi z etapów, który ma miejsce teraz, przewiduje zdarcie całej powierzchni do gry i położenie świeżej trawy wysokiej jakości od polskiego producenta. W 2012 roku nawierzchnia z tej samej plantacji stała się języczkiem u wagi w ośrodku Mistral w Gniewinie, gdzie stacjonowała reprezentacja Hiszpanii, przygotowując się do piłkarskich mistrzostw Europy. Wówczas zawodnicy i trenerzy La Furia Roja bardzo chwalili sobie stan dopiero co położonej murawy.

Spełniać ona będzie wszelkie wymagane przez Ekstraklasę SA, FIFA i UEFA parametry dotyczące zadarnienia, twardości i zrywalności darni.
– Wszystko odbywa się zgodnie z planem, bo warunki atmosferyczne nam sprzyjają. To dobra wiadomość – oznacza, że rozłożona darń będzie wysokiej jakości i przyjmie się na gdyńskim obiekcie – tłumaczy Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Upływający czas działał na naszą korzyść. Dzięki temu już za tydzień ujrzymy nowy gdyński dywan – dodaje.

Przypomnijmy, że decyzję o wymianie podjęto 12 marca, gdy prezydent Gdyni Wojciech Szczurek spotkał się na Stadionie Miejskim z wiceprezydentem Markiem Łucykiem, dyrektorami Gdyńskiego Centrum Sportu: Rafałem Klajnertem, Pawłem Brutelem oraz prezesem Arki Gdynia SSA Wojciechem Pertkiewiczem.