Pierwsza połowa marca obfitowała w Bibliotece Gdynia w moc atrakcji, z resztą jak zawsze ????

Biblioteka Śródmieście zaprosiła najmłodszych czytelników na warsztaty „Tysiąc słów do obrazu” podczas których dzieci mogły posłuchać opowiadań inspirowanych obrazami polskich malarzy z pierwszej połowy XX w., a potem stworzyć własne obrazy i dzieła. Natomiast Biblioteka Wzgórze zorganizowała comiesięczne spotkanie Bajki z metra, gdzie maluch oglądają bajki wyświetlane ze starych klisz na ścianie. Jest to dla nich coś niesamowitego i odmiennego w porównaniu do współczesnych bajek.

W Bibliotece z Pasją odbyły się natomiast kolejne warsztaty w ramach projektu Przyjaznej Dzielnicy w gdyńskim Budżecie Obywatelskim. Celem projektu „Redłowo z Pasją” jest integracja seniorów i młodzieży, którzy mieszkają, albo na co dzień przebywają na terenie Redłowa (więcej na temat projektu: Redłowo z Pasją). W pierwszej połowie marca miały miejsce warsztaty z montowania filmów, które prowadzi Ludwig Clouzot, warsztaty z kaligrafii prowadzone przez Joannę Zakrzewską oraz warsztaty pisarskie prowadzone przez Dariusza Domagalskiego.

11 marca, w Bibliotece Obłuże odbyło się spotkanie z Agatą Półtorak, która opowiedziała naszym najmłodszym czytelnikom o swojej najnowszej książce „Bajki z dna Bałtyku”. Dzieci miały okazję poznać niezwykłych mieszkańców Morza Bałtyckiego i wysłuchać baśni „Wszystkie dzieci Chełbi Modrej”, przedstawionej za pomocą teatrzyku Kamishibai. Spotkanie z Agatą było pierwszym z serii spotkań autorskich w ramach projektu „Obłuże kulturalne” na rok 2019.

Dużo działo się również w Bibliotece Śródmieście. Bowiem rozpoczął się nowy cykl „Poniedziałki z prawem”, podczas którego można było zasięgnąć wiedzy na temat prawa umów. Rozmawialiśmy między innymi o umowach w powszechnym obrocie, na co zwracać uwagę przy sporządzaniu i zawieraniu umów, jak się zabezpieczyć i czego unikać. Oprócz tego kontynuowany jest cykl spotkań z doskonale znanym Gdynianom Arkadiuszem Brzęczkiem. Tym razem opowiadał o niepospolitych mieszkankach naszego miasta i udowodnił, że Gdynia jest najszczęśliwszym miastem w Polsce dzięki ich mądremu postępowaniu. Bo głównie one rozumiały do końca wyjątkowość tego miejsca.


Wszakże Gdynia też jest kobietą! – twierdzi Arkadiusz Brzęczek

W Bibliotece Gdynia odbyło się również spotkanie autorskie z Salcią Hałas, autorką nagrodzonej Nagrodą Literacką Gdynia „Pieczeni dla Amfy”, która powróciła właśnie z nową książką. Z pisarką i jej najnowszą publikacją „Potop” spotkaliśmy się w Bibliotece Śródmieście.