Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Dzieje się w bibliotece! Kolejny tydzień pełen atrakcji przed nami.

W poniedziałek w Bibliotece Oksywie wszystkie zainteresowane dzieci będą mogły obejrzeć przedstawienie pt. „Dlaczego zebry mają paski” w wykonaniu Teatru Co w Trawie Piszczy. Biblioteka Dąbrowa natomiast, jak zawsze we wtorek zaprasza w swoje progi najmłodszych czytelników na popołudniowe spotkania. Zaczynamy o godz. 18.00 głośnym czytaniem bajek, czyli Klubem Lisa Czytalisa, natomiast pół godziny później odbędzie się Teatrzyk Kamishibai.

Biblioteka Grabówek zaprasza 19 marca na co miesięczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Fantastyki. Na najbliższym spotkaniu poruszymy kwestię pierwszego kontaktu z obcą cywilizacją w literaturze i filmie. Natomiast młodszych czytelników zapraszamy do Biblioteki Chylonia Centrum na literacko-plastyczne warsztaty wiosenne w bibliotece.

W czwartek 21 marca każdy znajdzie coś dla siebie. Biblioteka Oksywie zaprasza seniorów na robótki ręczne, czyli spotkanie „Tak jak nasze mamy tak teraz my dziergamy”. Zajęcia prowadzą Pani Krysia i Pani Alicja, nasze przemiłe seniorki. W miłym towarzystwie, wśród dobrych książek można będzie stworzyć coś wyjątkowego. Biblioteka Chylonia Centrum natomiast zaprasza całe rodziny i przyjaciół na popołudnie z Planszówkami w bibliotece. Oprócz tego Biblioteka z Pasją zaprasza młodzież na kolejne warsztaty filmowe w ramach projektu Biblioteka z Pasją. Po warsztatach zostanie wyświetlony pokaz filmu „myon” Amelii Morek, to dokument pokazujący poglądy Polaków na temat wiary, religii i boga. Film prezentuje opinie zarówno młodzieży, jak i osób dorosłych. Wypowiedzi pokazują różne punkty widzenia i wartości.

Również w czwartek Biblioteka Chylonia Centrum i DKK Pomorskie zaprasza na spotkanie autorskie z Ewą Winnicką i Dionisiosem Sturisem, autorami reportażu „Głosy. Co zdarzyło się na wyspie Jersey”.

22 marca w piątek Biblioteka Chylonia Centrum zaprasza małych czytelników na warsztaty Plastyka dla smyka, ciekawe i rozwijające zdolności manualne prace w zróżnicowanych technikach plastycznych dla dzieci poniżej 12 lat. Natomiast Biblioteka z Pasją zorganizuje dla wielbicieli muzyki Wiosenne jam session. Mile widziane własne instrumenty. Do dyspozycji w Pasji: pianino, gitara elektryczna, flety, perkusjonalia oraz teksty z akordami.

W piątkowe popołudnie Biblioteka Obłuże zaprasza wszystkich miłośników filmu do swojego kina na wspólne oglądanie ciekawych, nagradzanych na międzynarodowych festiwalach tytułów – oczywiście na dużym ekranie! Gwarantujemy kinową atmosferę oraz bardzo wygodne siedzenia 😉 Natomiast, jak w każdą sobotę Biblioteka Obłuże zaprasza najmłodszych czytelników na Poranki filmowe o godz. 10.00.

Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia. Więcej szczegółów w kalendarium: WYDARZENIA