Kolejny tydzień pełen atrakcji przed nami.

Biblioteka Dąbrowa, jak w każdy wtorek zaprasza w swoje progi najmłodszych czytelników na popołudniowe spotkania. Zaczynamy o godz. 18.00 głośnym czytaniem bajek, czyli Klubem Lisa Czytalisa, natomiast pół godziny później odbędzie się Teatrzyk Kamishibai.

11 marca Bibliotekę Obłuże odwiedzi Agata Półtorak, autorka książek dla dzieci. Dzieci na spotkaniu będą mieły okazję dowiedzieć się, jak powstała książka „Bajki z dna Bałtyku i wysłuchać jej interpretacji przedstawionej w formie Teatrzyku Kamishibai. Spotkanie finansowane w ramach projektu Obłuże kulturalne.

Biblioteka Śródmieście zaprasza na nowy cykl spotkań Poniedziałki z prawem, spotkanie poprowadzą prawniczki z Woźniak & Robak Kancelaria Radców Prawnych, r. pr. Hanna Woźniak i r. pr. Emilia Robak, współzałożycielki i współautorki bloga „Temida w rodzinie” o prawie cywilnym i rodzinnym, w którym się specjalizują. W zakresie ich zainteresowań leży również prawo handlowe i gospodarcze, w szczególności zakładanie i obsługa korporacyjna przedsiębiorstw, a ponadto prawo autorskie w zakresie branży modowej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 11 marca i porozmawiamy o prawie umów – umowy w powszechnym obrocie; na co zwrócić uwagę przy sporządzaniu i zawieraniu umów, jak się zabezpieczyć i czego unikać.

Wzgórze Kreatywne to zajęcia literacko-plastyczne dla najmłodszych czytelników, na które zaprasza Biblioteka Wzgórze 12 marca o godz. 17.30. Warsztaty inspirowane będą książką „Pan G.” Gustavo Roldana. Będziemy czytać, skakać, tworzyć i dobrze się bawić. Prosimy o zabranie ubrań, które mogą się zabrudzić. Dla dzieci 3-6 lat. Na zapisy.

W czwartek 14 marca każdy znajdzie coś dla siebie. Biblioteka Oksywie zaprasza seniorów na robótki ręczne, czyli spotkanie „Tak jak nasze mamy tak teraz my dziergamy”. Zajęcia prowadzą Pani Krysia i Pani Alicja, nasze przemiłe seniorki. W miłym towarzystwie, wśród dobrych książek można będzie stworzyć coś wyjątkowego. Biblioteka Chylonia Centrum natomiast zaprasza całe rodziny i przyjaciół na popołudnie z Planszówkami w bibliotece. Najmłodszych czytelników Biblioteka Obłuże zaprasza na przedstawienie „Dino nowy przyjaciel” w wykonaniu Teatru DUET z Krakowa. W Bibliotece Śródmieście odbędzie się spotkanie dla miłośników historii, a szczególnie historii Gdyni. Arkadiusz Brzęczek, pasjonat historii, którego Gdynia jest całym życiem opowiadać będzie „Gdzie w Gdyni brylowały wyjątkowe kobiety?”. Prezentacja pozwoli zapoznać się z wieloma postaciami niepospolitych mieszkanek naszego miasta i udowodni, że Gdynia jest najszczęśliwszym miastem w Polsce dzięki ich mądremu postępowaniu. Bo głównie one rozumiały do końca wyjątkowość tego miejsca. Wszakże Gdynia też jest kobietą! Oprócz tego Biblioteka z Pasją zaprasza młodzież na zajęcia z rysunku, czyli Manga krok po kroku, zarówno 14, jak i 15 marca.

15 marca w piątek Biblioteka Chylonia Centrum zaprasza małych czytelników na warsztaty Plastyka dla smyka, ciekawe i rozwijające zdolności manualne prace w zróżnicowanych technikach plastycznych dla dzieci poniżej 12 lat. Biblioteka Oksywie natomiast zaprasza wszystkich, którzy lubią wyzwania i chcą poznać nowych ludzi, na spotkania z grami planszowymi. Piątek zakończymy spotkaniem autorskim w Bibliotece Śródmieście z Salcią Hałas, autorką nagrodzonej Nagrodą Literacką Gdynia „Pieczeni dla Amfy”, która wydała ostatnio nową książkę „Potop”.

Pod koniec tygodnia rozpoczynamy też kolejne warsztaty w ramach projektu Redłowo z Pasją, w piątek 15 marca o godz. 18.00 odbędą się pierwsze warsztaty z kaligrafii, natomiast w sobotę 16 marca o godz. 12.00 odbędą się warsztaty pisarksie, prowadzone przez Dariusza Domagalskiego.

Jak w każdą sobotę Biblioteka Obłuże zaprasza najmłodszych czytelników do swojego kina na Poranki filmowe o godz. 10.00. Również o godz. 10.00, ale w Bibliotece z Pasją odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Nieumarłych Literatów, czyli Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży.

Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia. Więcej szczegółów w kalendarium: WYDARZENIA


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.