Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Projektory do firmy i kina domowego

Nowoczesne rozwiązania technologiczne, z których możemy dzisiaj korzystać powodują, że nasz komfort i możliwości w codziennym życiu zostają znacznie zwiększone. Jednymi z tych technologii, które szczególnie ułatwiają nam życie i cieszą się ostatnimi czasy dużą popularnością są projektory. Są to urządzenia, które można wykorzystać zarówno do celów prywatnych, jak i formowych – sprawdźmy więc, czym kierować się podczas ich wyboru!

Projektory – nowoczesne kino w domu czy rozwój biznesu?

Współcześni producenci, którzy tworzoną projektory w oparciu o innowacyjne rozwiązania technologiczne, dostarczają wiele rozmaitych urządzeń, które dzięki zróżnicowaniu parametrów, a także posiadanych funkcji, są w stanie spełniać różne oczekiwania użytkowników. Dlatego też pragnąc zaopatrzyć się w projektory do kina domowego lub firmy, konieczne jest przeanalizowanie parametrów i właściwości – te mogą być bardzo odmienne, w związku z czym sprzęt będzie odpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb, a także roli, jaką ma pełnić.

Projektor do kina domowego, czyli doskonały obraz przede wszystkim

Zacznijmy od tych urządzeń, o których marzą wszystkie osoby, pragnące stworzyć kino w domu – im potrzebne będą projektory, które przede wszystkim są w stanie wyświetlać obraz w wysokiej rozdzielczości – dzięki temu będzie on ostry i piękny, zachwycając nie mniej niż… najnowocześniejsze telewizory. W przypadku projektorów multimedialnych do kinaa domowego, warto postawić na urządzenia o rozdzielczości Full HD, HD Ready, a w przypadku posiadania większych funduszy – 4K. Do tego wystarczy niewielka jasność, na poziomie 1000-2000 ANSI, chyba że nie masz możliwości należytego zaciemnienia salonu.

Oczywiście warto przy tym zwrócić uwagę również na technologię wyświetlania obrazu – najlepszym rozwiązaniem będzie w większości przypadków LCD – projektory tego typu kosztują mniej, są jasne i wyświetlają obraz o wystarczającej jakości. Co więcej, projektor multimedialny do kina domowego to urządzenie, które powinno pracować cicho i – ze względu na dużą częstotliwość użytkowania – być rozwiązaniem energooszczędnym. Na szczęście tego typu sprzętów na rynku nie brakuje, a producenci doskonale znają potrzeby swoich klientów.

Projektory do zastosowań biznesowych – jakie powinny być?

Zgoła odmienne od tych multimedialnych, są projektory wykorzystywane w biurach, szkołach czy salach konferencyjnych. Nie muszą one posiadać rozdzielczości HD czy złącz HDMI, ponieważ stosowane są przede wszystkim do wyświetlania różnego rodzaju prezentacji. Jeżeli więc chodzi o rozdzielczość, w przypadku projektorów biznesowych, wystarczą rozdzielczości:

  • XGA (np. kiedy w większości wyświetlane są arkusze kalkulacyjne),
  • SXGA lub UXGA (kiedy wyświetlane są szczegółowe obrazy, np. rysunki techniczne),
  • SVGA (kiedy wyświetla się głównie prezentacje).

Również inaczej jest tutaj w kwestii jasności – warto inwestować w te jaśniejsze modele, ponieważ będą one dużo bardziej funkcjonalne np. na salach konferencyjnych czy uniwersyteckich, kiedy projektory służą większej liczbie osób. Warto również stawiać na format ekranu 4:3, dzięki któremu prezentacje biznesowe będą prezentowały się w odpowiedni sposób.

Projektor multimedialny i biznesowy a cena

Jeżeli chodzi o koszty, związane z inwestycją w projektory, bywa z tym bardzo różnie. Jeżeli chodzi o najprostsze urządzenia do wyświetlania prezentacji multimedialnych czy arkusza kalkulacyjnego, może wystarczyć już kilkaset złotych. Należy jednak pamiętać, że jakość takiego sprzętu nie będzie wysoka i polecany on jest raczej osobom, które korzystać z niego będą stosunkowo rzadko. Jeżeli zaś chodzi o sprzęt średniej klasy – czy to biznesowy, czy do kina domowego, należy zapłacić za niego więcej, nawet około 2 tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że będzie to inwestycja – w komfort, najwyższą jakość multimediów i możliwość wieloletniego użytkowania wysokiej klasy sprzętu.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.