Każdy kto zastanawia się nad zabiegiem wszczepiania implantów, zadaje sobie pytanie ile może kosztować zabieg tego typu. Elementem podsycającym ten dylemat jest z pewnością rozbieżność cenowa jaka występuje w tego rodzaju usługach. Warto dowiedzieć się, z czego wynikają różnice w kosztach w poszczególnych gabinetach oraz co na nie bezpośrednio wpływa.

Dla osób, które dopiero zaznajamiają się z tematem implantologii, warto wyjaśnić czym tak w ogóle jest implant. Jest to pojęcie bardzo często mylone z postacią całego zęba, a tak naprawdę implant jest jedynie jego korzeniem. Podstawowymi elementami, które składają się na implant są korona protetyczna oraz łącznik.

Co powinien uwzględniać cennik?

Patrząc nawet na cennik implantów w Warszawie zauważymy, że w zależności od ich rodzajów i modelów, rozbieżności w kosztach mogą sięgać do nawet kilku tysięcy złotych. Pojedynczy implant, wyłączając koronę oraz łącznik, w poszczególnych gabinetach może kosztować od półtorej tysiąca, do czterech i pół tysiąca złotych. Bez względu na to, na jakie zdecydujemy się implanty, może dojść do sytuacji, że po ich wszczepieniu okaże się, że nie zostały one przyjęte przez nasz organizm. W tej kwestii, bardzo istotne jest, aby odłożyć cenę implantów na drugi plan, a sugerować się wyłącznie zaleceniami specjalisty, który będzie zajmować się przeprowadzaniem zabiegu.

Przeglądając chociażby cennik implantów w Warszawie dostrzeżemy, że nie zawierają one bardzo często pełnych informacji dotyczących całkowitych kosztów leczenia implantologicznego. Należy pamiętać, że końcowa kwota to nie tylko materiały, czyli łącznik, implant, most oraz korona. Na koszt pełnego leczenia składają się także badania radiologiczne, konsultacje oraz wszelkie dodatkowe działania, jak chociażby odbudowa kości, czy też podniesienie dna zatoki szczękowej.

Aby dowiedzieć się, czy wymagane są jakiekolwiek dodatkowe ingerencje, należy skorzystać z konsultacji, która powinna pomóc nam dokonać najlepszego rozwiązania dla swojej sytuacji oraz rozwiać wszelkie wątpliwości.

Różnice w cenach implantów – z czego mogą wynikać?

Tak jak i w wielu przypadkach, podobnie jest z implantami – im wyższa cena, tym wyższa jakość. Najczęściej implanty kojarzą się nam wyłącznie z normalną tytanową śrubą, natomiast prawda jest taka, że materiały jej wykonania mogą charakteryzować się różnymi klasami czystości. Aktualnie rynek implantów jest bardzo bogaty, odnaleźć możemy już te wykonane z cyrkonu, które nazywa się często ceramicznymi.

Na cenę ostateczną wszczepienia implantów, bardzo duży wpływ ma również gwarancja. Pacjenci, nie bez powodu oczekują, że implanty będą im służyć bardzo długo, a nawet do końca życia. Może się jednak zdarzyć, że po kilku latach użytkowania, któraś z części – chociażby łącznik, będzie wymagał wymiany. Jeżeli zdecydujemy się na implanty od firmy, która jest stosunkowo mało znana istnieje ryzyko, że konkretny model części został już wycofany z produkcji.

Na cenę implantów wpływają też technologie oraz materiały, które zostały wykorzystane do wyprodukowania implantów. Takie składowe jak najnowocześniejsze metody produkcji, koszty związane z badaniami laboratoryjnymi, wszelkie rozwiązania, które mają za zadanie przyspieszyć i ułatwić przyjęcie się implantów, jak i solidne osadzenie – także wpływają na to, jaki poniesiemy wydatek z tytułu całego procesu zabiegu.

Nie można także zapominać o doświadczeniu, kwalifikacjach i umiejętnościach stomatologa, który podejmie się wykonania zabiegu. Pacjentom wszystkie implanty wydają się być takimi samymi, natomiast w rzeczywistości bardzo często znacznie różnią się one od siebie. Specjaliści mają do swojej dyspozycji wiele różnych metod wszczepiania implantów. Aby je poznać i się ich nauczyć, stomatolodzy muszą przejść wiele kosztownych szkoleń, a następnie poświęcić niezliczoną ilość czasu na ćwiczenia pod okiem specjalistów.

Cennik implantów w Warszawie odstrasza – dowiedz się co wpływa na koszty