Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni

ogłasza nabór na stanowisko

BIBLIOTEKARZ

Miejsce wykonywania pracy: Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni.

Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w styczniu 2019 r. w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wynosi mniej niż 6%.

Opis stanowiska

* obsługa użytkowników biblioteki w zakresie udostępniania zbiorów, informowania o nich oraz udostępniania zbiorów elektronicznych dostępnych w Internecie

* prowadzenie dokumentacji bibliotecznej

* przygotowywanie i organizowanie wydarzeń promujących kulturę literacką oraz aktywizujących społeczność lokalną

* współpraca z gdyńskimi instytucjami kultury i edukacji

* współtworzenie dobrej atmosfery w pracy

Wymagania

* wyksztalcenie wyższe humanistyczne, mile widziane bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, filologia polska, pedagogika lub pokrewne

* ogólna wiedza z zakresu literatury polskiej i światowej

* znajomość rynku wydawniczego oraz źródeł informacji o książce i literaturze

* bardzo dobra znajomość obsługi komputera

* umiejętność pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi

* zdolności animacyjne

* umiejętność dobrej organizacji pracy samodzielnej i w zespole

* dyspozycyjność, komunikatywność oraz wysoka kultura osobista

* kreatywność i dynamika w działaniu

Oferujemy

* ciekawą pracę w sieci bibliotecznej Biblioteki Gdynia

* zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

* zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy – pełny etat

* możliwości rozwoju zawodowego i awansu

Planowany termin zatrudnienia

1 marca 2019 roku

Wymagane dokumenty aplikacyjne powinny być opatrzone klauzulą (dokumenty bez poniższej klauzuli nie zostaną rozpatrzone):

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w procesie rekrutacji na stanowisko Konserwatora, ogłoszonego 12 lutego 2019 r. i prowadzonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) i c) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 2016.119.1). Jednocześnie oświadczam, że jestem świadomy/a przysługującego mi prawa dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, wycofania zgody na ich przetwarzanie w każdym czasie, jak również, że podanie tych danych było dobrowolne.„

Zastrzegamy sobie prawo skontaktowania się z wybranymi osobami i przeprowadzenia z nimi rozmowy w terminie 25-26 lutego 2019 roku.

KONSERWATOR

Miejsce wykonywania pracy: Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni.

Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w styczniu 2019 r. w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wynosi mniej niż 6 %.

Planowany preferowany termin rozpoczęcia pracy: 1 marca 2019 r.

Wymagania dotyczące stanowiska:

* wykształcenie zawodowe,

* doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,

* umiejętności – prace naprawczo-monterskie (tzw. „złota rączka”),

* świadectwo kwalifikacyjne (typ SPE – o napięciu nie wyższym niż 1kV) uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznej wytwarzającej, przetwarzającej, przesyłającej i zużywającej energię elektryczną,

* mile widziane kwalifikacje w zakresie konserwacji urządzeń transportu bliskiego,

* stan zdrowia pozwalający na podjęcie pracy na ww. stanowisku,

* mile widziane prawo jazdy kat. B.

Zakres powierzonych zadań:

* prace ślusarsko-mechaniczne i hydrauliczne (tj. naprawa zamków w drzwiach, kranów, spłuczek, itp.),

* wykonywanie drobnych napraw elektrycznych,

* prace stolarskie (tj. naprawa drzwi, okien, sprzętu bibliotecznego i regałów, biurek, stolików, krzeseł itp.),

* malowanie mebli bibliotecznych i biurowych, drzwi, okien, krat i niewielkich pomieszczeń np. toalet),

* konserwacja sprzętu elektrycznego (odkurzaczy, podgrzewaczy wody, czajników bezprzewodowych, wymiana żarówek, naprawa lamp, wymiana kontaktów itp.),

* prace przy przestawianiu sprzętu bibliotecznego na filiach, przemeblowywaniu pomieszczeń,

* prace fizyczne w magazynie książek i sprzętu zależnie od potrzeb,

* wykonywanie poleceń przełożonych w ramach obowiązujących regulaminów,

* właściwe wykonywanie powierzonych obowiązków,

* dbanie o powierzony majątek biblioteki w pomieszczeniach robotnika gospodarczego,

* przestrzeganie regulaminów, porządku, dyscypliny pracy oraz przepisów BHP I PPOŻ.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni oferuje:

* umowę o pracę,

* pracę jednozmianową na pełen etat (40h),

* podstawowy sprzęt niezbędny do wykonywania wyznaczonych zadań.