Mieszkanie to jedna z cenniejszych nieruchomości jaką posiadamy. Często spłacamy ją przez wiele lat. Dlatego, decyzja o kredycie pod zastaw mieszkania powinna być bardzo dokładnie przemyślana. Najczęściej decyzja o kredycie pod hipotekę zapada wtedy, kiedy już naprawdę nie mamy innego wyjścia, a bank z jakichś powodów odmawia nam kredytu. Kredyt pod hipotekę nie jest oczywiście złym rozwiązaniem, jednak warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Jak mądrze wziąć kredyt pod zastaw mieszkania?

Kredyt pod zastaw mieszkania – 3 ważne fakty

  1. Kredyt pod zastaw mieszkania często mylony jest z kredytem hipotecznym. Miedzy tymi rodzajami kredytu są jednak pewne różnice. Podobieństwem na pewno jest to, że obydwa zabezpieczeniem obydwu kredytów jest hipoteka, a także wypłacona kwota jest zależna od wartości nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości nie wymaga jednak przedstawiania, na co pieniądze mają być przeznaczone – dowolność celu. W banku zawsze należy dokładnie przedstawić i opisać cel. Może to być zakup mieszkania, domu lub działki. Różnicę stanowi też ilość formalności. Zazwyczaj decydując się na bank formalności jest dużo, a rozpatrzenie wniosku trwa tygodniami. Decydując się na firmę oferująca pożyczki, wszystko przebiegać znacznie sprawniej.
  2. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest możliwa nawet wtedy, kiedy za mieszkanie spłacane są raty do banku. Oczywiście pożyczka pod zastaw nieruchomości wymaga wtedy dodatkowego udokumentowania regularnie spłacanych rat. Warto jednak wiedzieć, że nawet jeśli spłaca się mieszkanie, można dodatkowo wziąć pod nie kredyt.
  3. Kredyt pod zastaw nieruchomości https://www.actum-finanse.pl/oferta/szczegoly/flagowa-pozyczka-actum. nazywany jest też często kredytem na dział IV księgi wieczystej. O co chodzi? Otóż, pożyczka pod hipotekę polega na udzieleniu kredytu w pewnej sumie, której zabezpieczeniem jest hipoteka ustanowiona w dziale IV księgi wieczystej.

Kredyt pod zastaw nieruchomości – korzystaj z usług rzetelnych instytucji finansowych

Kredytów pod zastaw nieruchomości nie udzielają tylko banki, chociaż to do nich kierujemy zazwyczaj swoje pierwsze kroki. Banki wymagają od nas jednak nieskazitelnej karty w BIK, umowy o prace (najlepiej na czas nieokreślony), a także długiego oczekiwania na decyzję kredytową. Nie każdy ma czas na to, aby przechodzić przez wszystkie etapy kredytowania, albo z góry wie, że ich przejście w jego konkretnym przypadku będzie niemożliwe (np. brak zatrudnienia na umowę o pracę). O kredyt pod hipotekę można starać się również w instytucjach finansowych. Jak sprawdzić instytucję finansową?

  1. Wybrana instytucje finansową należy sprawdzić w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych prowadzonych przez Komisję Nadzoru Finansowego.
  2. Sprawdzenie Północnej Izby gospodarcze – wiele rzetelnych i dobrych firm jest jego członkiem.
  3. Sprawdzenie instytucji na stronie Biura Informacji Gospodarczej.

Bardzo często, osoba, która spieszy się z wzięciem kredytu, nie sprawdza tych wszystkich informacji, co skutkuje podjęciem współpracy i podpisaniem umowy z nierzetelną firmą.

Jak jeszcze można sprawdzić instytucję finansową, od której chcemy pożyczyć pieniądze? Przydatny jest internet. Dzięki niemu można sprawdzić stronę instytucji, wszystkie znajdujące się na niej informacje, ofertę, datę rozpoczęcia działalności. Internet pozwala również znaleźć opinię na temat firmy, np. na forach internetowych. Mając te wszystkie informacje można podjąć najlepszą decyzje i być spokojnym o kredyt pod hipotekę.

Wile osób boi się kredytu pod zastaw mieszkania co spowodowane jest brakiem dostatecznej wiedzy na temat instytucji, które udzielają takich pożyczek. Pożyczki pod zastaw w Szczecinie, czy w innym mieście to oferta bardzo popularna. Dzięki niej można uzyskać fundusze na nowe inwestycje, na rozwój firmy, albo tez uzyskać szybkie pieniądze na zupełnie inny cel. Mądrze wzięta pożyczka nie stwarza dużego zagrożenie, a może pomóc w rozwiązaniu wielu bieżących problemów.