Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Kolejne nowoczesne obiekty sportowe pojawiły się na mapie Gdyni. Przy Szkole Podstawowej nr 48 przy ulicy Jowisza powstały dwa funkcjonalne boiska, które zastąpiły asfaltowo-betonowe poprzedniczki. To wspólna inicjatywa Budżetu Obywatelskiego, Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino oraz Gdyńskiego Centrum Sportu. Koszt realizacji projektu wyniósł niespełna 650 tysięcy złotych.

Pierwotnie na terenie placówki miało powstać jedynie boisko ze sztuczną murawą przeznaczone do gry w piłkę nożną. Projekt, na który głos oddało ponad 1300 mieszkańców dzielnicy, zwyciężył w trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Jednak w związku z właściwościami terenu podjęto decyzję o kompleksowym zagospodarowaniu działki i równoczesnej budowie drugiego boiska – wielofunkcyjnego  o poliuretanowej nawierzchni.
– Zdecydowaliśmy się zrealizować tę inwestycję wspólnie z Radą Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino. Długo się nie zastawialiśmy, ponieważ obiekt będzie służył nie tylko uczniom Szkoły Podstawowej nr 48, ale również mieszkańcom preferującym sportowy styl życia – zauważa dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk.             

 

Zakres prac dla obu boisk polegał na wymianie istniejącej nawierzchni asfaltowej i wykonanie dwóch nowoczesnych nawierzchni zgodnych odpowiednio z wymogami FIFA i IAAF. Dodatkowo, dokonano montażu nowych krzesełek na trybunach obiektu, nowych opraw oświetleniowych, a także odnowiono piłkochwyty.

Mogę zapewnić, że od wiosny wystartujemy z cyklem turniejów, w których będą mogli się wziąć udział wszyscy chętni – dodaje przewodniczący Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino Jakub Ubych.

Boisko wielofunkcyjne zyskało wyposażone w linie umożliwiające grę w koszykówkę, siatkówkę, tenisa i badmintona. Zamontowano nowe kosze oraz słupki do siatkówki pozwalają na regulacje wysokości, dzięki czemu można ustawić je zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

– Gdynia z dnia na dzień staje się jeszcze piękniejsza. Sportową wizytówką miasta są obiekty mogące pomieścić kilka tysięcy osób takie jak Stadion Miejski, Gdynia Arena czy Narodowy Stadion Rugby, ale boiska znajdujące się przy placówkach edukacyjnych są prawdziwymi kuźniami talentów. To tutaj wszystko się zaczyna, dlatego chcemy, aby gdyńska młodzież mogła rozwijać swoją pasję w jak najlepszych warunkach – mówi Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł 647 780, 55 zł. Świeżo powstałe boiska idealnie uzupełniły infrastrukturę sportową SP nr 48. Przypomnijmy, że rok temu placówka wzbogaciła się o bieżnię lekkoatletyczną ufundowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.