Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

W dniu 30.07.2018r. ok. godz. 16 Dyżurny Operacyjny SKKM PSP w Gdyni przyjął zgłoszenie o osuwającym się ze skarpy kontenerze budowlanym przy ul. Kołłątaja.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia dowódca akcji stwierdził, że na terenie budowy znajduje się kontener budowlany, który niebezpiecznie osuwa się ze skarpy wskutek wymycia spod niego ziemi. Groził osunięciem się na garaże i samochody znajdujące się poniżej.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu pojazdów z zagrożonych miejsc i ogrodzeniu terenu. Do działań zadysponowany został samochód specjalny dźwig z KP PSP Tczew. Na czas przenoszenia kontenera z sąsiedniego budynku ewakuowano 6 osób. Po przestawieniu kontenera w bezpieczne miejsce zastępy wróciły do koszar.
Opracował: st. ogn. Jakub Friedenberger

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.