Rozpoczęło się końcowe odliczanie do pierwszego spotkania reprezentacji Polski na piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji. Podopieczni Adama Nawałki we wtorek, 19 czerwca, rozpoczną swój udział w najważniejszej imprezie czterolecia, a ich rywalem będzie Senegal. To i inne spotkania grupowe biało-czerwonych gdyńscy kibice będą mogli obejrzeć wspólnie! Wszystko dzięki inicjatywie Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino.

Projekt „Gdynia Zachód kibicuje” ma zachęcić mieszkańców do wspólnego przeżywania spotkań reprezentacji Polski. Kibice obejrzą spotkanie „pod chmurką”, na telebimie ustawionym na parkingu przy ulicy Staniszewskiego.

– Mistrzostwa świata to turniej, który wyzwala w ludziach mnóstwo pozytywnych emocji. Chcemy, aby mieszkańcy mogli przeżywać je wspólnie – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Wszyscy chętnie będą mogli przyjść i dopingować Polaków. Mamy nadzieję, że kibice stworzą atmosferę godną największych stadionów na świecie, a Chwarzno-Wilczlino będzie biało-czerwone  – dodaje.

„Gdynia Zachód kibicuje” to nie tylko emocje sportowe, ale również wielka integracja. Na godzinę przed rozpoczęciem każdego ze spotkań Polaków będzie można odpocząć w strefie relaksu, a także skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej. Na odwiedzających czekać będą m. in.: mobilna kawiarnia, foodtrucki, grill czy naturalne lody.

– To olbrzymia radość, gdy po kilku miesiącach przygotowań udaje się zrealizować coś, co zintegruje mieszkańców. Jestem głęboko przekonany, że okrzyk „Polska gola” będzie słyszalny nie tylko w miejscu kibicowania, a radość po zdobyciu kolejnych bramek wyzwoli olbrzymią ilość pozytywnej energii – dodaje Jakub Ubych, przewodniczący Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino.               

Cały obszar „piłkarskiego miasteczka” zostanie wyłączony z ruchu samochodowego, dlatego organizatorzy zachęcają do skorzystania z pojazdów komunikacji miejskiej bądź przedmeczowego spaceru. Ze względów bezpieczeństwa, kibice proszeni są o nieprzynoszenie napojów w szklanych butelkach.

Gospodarzem wydarzenia będą: Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek oraz Rada Dzielnicy Chwarzno–Wiczlino. Partnerem Strategicznym jest Grupa Inwestycyjnej Hossa.

Poniżej przestawiamy harmonogram spotkań reprezentacji Polski w grupie H:

– 19 czerwca (wtorek) o godz. 17.00 mecz z Senegalem,
– 24 czerwca (niedziela) o godz. 20.00 mecz z Kolumbią,
– 28 czerwca (czwartek) o godz. 16.00 mecz z Japonią.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.