Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

W dniach 8-10 czerwca 2018 roku na obiektach GCS w Gdyni przy ul. Olimpijskiej 5, odbyła się największa impreza sportowa Judo w tej części kraju.

Organizatorem turnieju Judo Baltic Cup już XVII raz jest UKS OPTY, a patronem wydarzenia prezydent Miasta Gdynia – Wojciech Szczurek.

Na tatami swoje zmagania w piątek rozpoczęli najmłodsi, U12 i U14. W sobotę kadeci i młodzicy, natomiast w niedziele juniorzy.

– Turniej Judo Baltic Cup dopiero się zakończył, a już myślimy o następnym, który przypada na pierwszy weekend czerwca 2019 roku – mówi Bogdan Gruba – dyrektor turnieju.

Oficjalna relacja z turnieju:

 

W Turnieju w ciągu trzech dni wystartowało blisko 700 zawodników, z Polski, Rosji, Niemiec i jeden zawodnik z Gruzji. W opinii trenerów, obserwatorów i Komisarza z Polskiego Związku Judo turniej został przeprowadzony wzorcowo, wprowadzone zostały najnowsze nowinki techniczne, co bardzo usprawniło przebieg turnieju.

Całe zawody można było śledzić w Internecie, gdzie była prowadzona transmisja na żywo a dzięki aplikacji Judo Mobile można było śledzić na bieżąco listy walk.

Zobaczcie relacje z poszczególnych dni:

Dzień I

Dzień II

Dzień III

Gośćmi honorowymi Turnieju była Pani Joanna Zielińska – przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, Pan Marek Łucyk – dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu oraz Pan Jarosław Kłodziński – radny Miasta Gdyni, który zawsze wspiera judo i turniej.
Mieliśmy przyjemność gościć ikonę i żywą legendę polskiego judo – Pana Ryszarda Zieniawę. Pan Ryszard jest aktualnie jedynym Polakiem w historii posiadający 9 dan w judo.

Można stwierdzić z dużą pewnością, że Judo Baltic Cup to sportowa wizytówka Miasta. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.