Sportowa Gdynia trzyma się razem i rośnie w siłę. Dzięki wspólnej inicjatywie Budżetu Obywatelskiego, Gdyńskiego Centrum Sportu, oraz Rady Dzielnicy Chylonia już niebawem przy ulicy Wejherowskiej powstaną dwa nowe boiska oraz skocznia do skoku w dal, z których korzystać będą nie tylko uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5, ale i młodzi sportowcy UKS Chylonia oraz mieszkańcy. Inwestycja ma zostać ukończona do połowy września, a odpowiedzialna za prace budowlane będzie firma Elsik Sp. z o. o. Koszt realizacji wyniesie niecałe 650 tysięcy złotych.

Sportowa infrastruktura Gdyni nieustannie się rozwija, a nowe obiekty rosną jak grzyby po deszczu. Nie inaczej sprawy mają się na Chyloni, gdzie już niebawem nowoczesnymi arenami będzie mógł pochwalić się ZSO nr 5. Dzięki temu, uczniowie oraz mieszkańcy dzielnicy będą rozwijać swoje pasje, począwszy od sportów zespołowych, na lekkoatletyce kończąc.

Rozbudowa infrastruktury sportowej to priorytet dla miasta, dlatego co rusz w każdej dzielnicy powstają nowe obiekty. Do najważniejszych inwestycji należą jednak te realizowane przy placówkach edukacyjnych – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk.

W połowie września do użytku zostanie oddane wielofunkcyjne boisko przystosowane do gry w koszykówkę i siatkówkę o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 30x17m, a także  skocznia do skoku w dal oraz trójskoku. W celu uniknięcia kolizji przeprowadzony zostanie również remont sieci ciepłowniczej niskich parametrów w zakresie wymiany przewodów ciepłej wody użytkowej wraz z cyrkulacją pomiędzy istniejącymi komorami.

Prace wykonane zostaną z pieniędzy Budżetu Obywatelskiego. Projekt „Aktywna Gdynia”, złożony przez nauczycieli wychowania fizycznego XIV LO wchodzącego w skład ZSO nr 5, wygrał głosowanie w 2015 roku.  

– Przy ul. Wejherowskiej działa Uczniowski Klub Sportowy Chylonia, który odnosi niemałe sukcesy i stąd pomysł na rozbudowę infrastruktury. Chcemy, aby młode talenty mogły rozwijać się w komfortowych warunkach – zaznacza Marek Dąbkowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Chylonia.

Drugim obiektem sportowym, który powstanie będzie boisko do piłki nożnej i ręcznej o nawierzchni ze sztucznej trawy o wymiarach ok. 30x37m.  Syntetyczna murawa pochodzi z płyty Narodowego Stadionu Rugby.

To przedsięwzięcie doskonale wpisuje się w charakter dzielnicy, poszerzając jej ofertę sportową. To bardzo dobry przykład współpracy Gdyńskiego Centrum Sportu i Rady Dzielnicy Chylonia, które sfinansują ten projekt – mówi radny Marcin Wołek.

Zakres prac obejmie także: montaż dwóch bramek do piłki nożnej oraz czterech bramek do piłki ręcznej, wykonanie piłkochwytu, remont instalacji kanalizacji deszczowej oraz odnowienie istniejących ławek.

Bardzo cieszę się z powstania obiektów, które służyć będą wszystkim miłośnikom aktywności na świeżym powietrzu – mówi Tomasz Kożuchowski, członek Rady Sportu, członek Rady Dzielnicy Chylonia i nauczyciel wychowania fizycznego w placówce. – Nie zamierzamy jednak na tym poprzestać. Już zgłosiliśmy projekt w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, który zakłada zamontowanie oświetlenia oraz monitoringu. Chcemy w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo oraz zwiększyć dostępność boisk – dodaje.

Odpowiedzialna za całość prac inwestycyjnych będzie firma Elsik Sp. z o. o.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.