Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni

ogłasza nabór na stanowisko: młodszy bibliotekarz.

Miejsce wykonywania pracy: Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni.

Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w kwietniu 2018 r. w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wynosi mniej niż 6%.

Opis stanowiska

  • praca z dziećmi i młodzieżą – przygotowywanie i prowadzenie zajęć
  • przygotowywanie i organizowanie wydarzeń promujących kulturę literacką oraz aktywizujących społeczność lokalną wokół książki (zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży)
  • obsługa użytkowników biblioteki w zakresie udostępniania zbiorów, informowania
    o nich oraz udostępniania zbiorów elektronicznych dostępnych w Internecie
  • prowadzenie dokumentacji bibliotecznej
  • współpraca z gdyńskimi instytucjami kultury i edukacji
  • tworzenie dobrej atmosfery w pracy

Wymagania

  • wyksztalcenie wyższe humanistyczne, mile widziane bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, filologia polska, pedagogika lub pokrewne
  • umiejętność pracy z dziećmi i młodzieżą, kreatywność, cierpliwość i opanowanie
  • umiejętność przygotowywania zajęć dla dzieci i młodzieży uwzględniając ich zainteresowania i potrzeby, zdolności animacyjne
  • komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów (szczególnie z dziećmi
    i młodzieżą)
  • umiejętność wykorzystywania w pracy technologii informacyjnych
  • ogólna wiedza z zakresu literatury polskiej i światowej oraz znajomość literatury dziecięcej i młodzieżowej z nastawieniem na nowości wydawnicze
  • mile widziane umiejętności artystyczne oraz zainteresowanie popkulturą
  • wewnętrzna motywacja, poczucie pasji i powołania do pracy z dziećmi i młodzieżą
  • chęć rozwijania swoich umiejętności pedagogicznych.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy – pełny etat (40h tygodniowo)
  • możliwości rozwoju zawodowego i awansu

Planowany termin zatrudnienia

21 czerwca 2018 roku

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w procesie rekrutacji na stanowisko młodszy bibliotekarz, ogłoszonego 30 maja 2018 r. i prowadzonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni. Jednocześnie oświadczam, że jestem świadomy przysługującego mi prawa dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, wycofania zgody na ich przetwarzanie w każdym czasie, jak również, że podanie tych danych było dobrowolne.

Podstawa prawna: pkt 32, pkt 42, pkt 43, pkt 171 preambuły, art. 4 pkt 11, art. 5 ust. 1 lit. b, art. 7 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – Dz.Urz. UE. L. z 2016 r. Nr 119, str. 1.”

Zastrzegamy sobie prawo skontaktowania się z wybranymi osobami i przeprowadzenia z nimi rozmowy w terminie 14-15 czerwca 2018 roku

Gdynia, dnia 30 maja 2018 roku