Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Zwieńczeniem wiosennej edycji projektu „Gdynia na fali – bezpieczeństwo nad wodą” był konkurs skierowany do wszystkich szkół biorących udział w spotkaniach z ratownikami. Chętni mieli twardy orzech do zgryzienia. Ich zadaniem było nagranie krótkiego filmu pt.: „Bezpiecznie nad wodą”. Zgłoszone prace miały zostać wykonane poprzez współpracę uczniów jednej klasy.

Nagrodą główną w konkursie jest 2-godzinny rejs jednostką pływającą Grupy Ratownictwa Nurkowego Pomorskiego WOPR m/y „Kwazar”, na trasie Gdynia Marina – Torpedownia – Gdynia Marina. Rejs będzie również zawierał elementy edukacyjne, takie jak: zapoznanie się z historią obiektu Torpedowni oraz z zabezpieczeniami ratownictwa nurkowego, bezpieczeństwo nad wodą i w wodzie, ćwiczenia nawigacyjno-manewrowe oraz ciekawostki o statku.

Po długich i burzliwych obradach komisji konkursowej udało się wyłonić zwycięską pracę. Zdaniem kapituły, najciekawszy i najbardziej merytoryczny okazał się film przygotowany przez klasę 1a ze Szkoły Podstawowej nr 33. Członkowie jury poza pierwszą nagrodą przyznali również  wyróżnienie, które zdobyła klasa 4b z SP 26.

Przypomnijmy, iż głównym celem programu „Gdynia na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania.

Projekt został zrealizowany w marcu bieżącego roku, przy współpracy gdyńskich ratowników WOPR  – mówi Marek Łucyk, Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu i dodaje – Ogromnie cieszy nas duża popularność projektu, który cały czas nabiera rozpędu. Swoim zasięgiem objął już 16 szkół podstawowych z Gdyni oraz gościł na spotkaniach ponad 370 dzieci.   

Wręczenie nagród dla zwycięzców odbędzie się 10 czerwca podczas Rodzinnego Pikniku Żeglarskiego na terenie gdyńskiej Mariny. – To nie będzie zwykły piknik, to prawdziwe żeglarskie święto dla wszystkich oraz niesamowita okazja do zwiedzenia słynnego jachtu „Copernicus”, który niedługo weźmie udział w prestiżowych regatach Volvo Ocean Race i wzięcia udziału w krótkich rejsach po zatoce. Udział w imprezie zapowiedziały najważniejsze gdyńskie kluby żeglarskie, które tego dnia zapraszają wszystkich mieszkańców na swoje „Dni Otwarte’ – zachęca Marek Łucyk, Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

 Pierwsze miejsce:  SP 33 klasa 1a

 

Wyróżnienie: SP 26 klasa 4b

*Początek siedmiogodzinnego żeglarskiego święta już 10 czerwca o godzinie 10. Wstęp bezpłatny. Więcej szczegółów już niedługo na stronie www.gdyniasport.pl