Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Akcja ,,Płyniemy Polsko” zacumuje w Marinie Gdynia już 1 maja. Rajd skuterami wodnymi dookoła kraju to nie tylko rywalizacja sportowa. To przede wszystkim szczytna idea mająca na celu zebranie środków finansowych dla dzieci z porażeniem mózgowym. 

Tegoroczna edycja rajdu „Płyniemy Polsko” rozpoczęła się 28 kwietnia prologiem w Ustroniu. Wystartowało w nim dziewięć dwuosobowych drużyn. Na starcie znalazły się ekipy z całej Polski, w tym K38 z Gdyni. Dzień później, załogi biorące udział w zawodach ustawiły swoje maszyny na Wiśle w Krakowie. Tam nastąpiło oficjalne rozpoczęcie siedmiodniowego wyścigu dookoła Polski. 

Po Warszawie i Włocławku, kolejnym punktem na mapie szalonych motorowodniaków będzie Gdynia. Uczestnicy rajdu zacumują w naszym mieście we wtorek między godziną 14 a 15. Wcześniej, bo już od godz. 13 na kibiców czekać będzie minimiasteczko zlokalizowane w Marinie Gdynia. Jedną z głównych atrakcji lądowej części wydarzenia będzie koncert bluesowy zespołu „Znaki Czasu”. Gośćmi specjalnymi będą podopieczni Olimpiad Specjalnych.

Uczestnicy akcji ,,Płyniemy Polsko” opuszczą nasze miasto 2 maja. Punktualnie o godzinie 9:00 nastąpi start kolejnego etapu wyścigu. Po Gdyni zawodnicy odwiedzą Darłowo, Szczecin i Wrocław, by wziąć udział w wielkim finale na Zalewie Rybnickim, który zaplanowano na 5 maja.

Poczynania zawodników można śledzić na stronie www.cloud.connectedboat.eu 
login: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
hasło: 2018

Akcja „Płyniemy Polsko” ma na celu pomoc osobom niepełnosprawnym w terapii. Odbywa się ona poprzez nurkowanie z odpowiednim do tego sprzętem. Projekt, w którym chodzi o coś więcej, jak nazywają go organizatorzy, to inicjatywa członków Yacht Clubu Rybnik. W ubiegłym roku uczestnicy z sekcji motorowodnej Moto H2O Rybnik ustanowili rekord Polski opływając nasz kraj na skuterach wodnych, a w kolejnym etapie ekipa sekcji żeglarstwa wyprawowego  Yacht Club Rybnik – Ocean H20 Rybnik w sierpniu opłynęła mroźny Spitsbergen. W dodatku pod prąd!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.