Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

 

Skuteczna komunikacja z psami zwykle opiera się głównie na określonych sygnałach. Najczęściej interakcje ze zwierzęciem odbywają się są za sprawą gestów lub słów. Do wydobycia sygnału można jednak wykorzystać także odpowiednie akcesoria, na przykład gwizdek lub kliker (lub inne, które możesz znaleźć tutaj). Taki sposób komunikacji ze zwierzęciem wciąż pozostaje nieformalny, ale mimo to znacząco ułatwia przekazywanie wielu informacji. Odpowiednio opracowane reguły pozwalają na dostarczanie psu instrukcji, a także trafne odczytanie oczekiwań właściciela.

Trenowanie psa przy pomocy gwizdka

Gwizdki od lat wykorzystywane są do trenowania psów. Stosuje się je nawet w specjalnych szkołach tresury, aby możliwe było kontrolowanie zwierzęcia na odległość. Bardzo często wykorzystywane są także do szkolenia psów myśliwskich, pasterskich i policyjnych. Klasyczne gwizdki do tresury zwierząt posiada w swojej ofercie każdy dobry sklep zoologiczny. Akcesoria tego typu wprowadzić można już na samym początku treningu. Dźwięk gwizdka jest odbierany przez psa jako sygnał wskazówki.

Trening zwierzaka z klikerem

Klikery to stosunkowo nowoczesne akcesoria dla psów. Wynalazek ten znalazł szerokie zastosowanie w tresurze zwierząt domowych, a w nieco mniejszym stopniu również w szkoleniu psów myśliwskich. Najczęściej klikery wykorzystuje się na wczesnym etapie tresury, aby można było jak najszybciej nauczyć psa określonych zachowań. Z czasem klikery mogą przestać być potrzebne, jeżeli zwierzę zyska większą świadomość oczekiwań ze strony właściciela. Dźwięk klikera jest dla psa sygnałem konieczności wykonania konkretnego zadania.

Gwizdek czy kliker?

Obu tych narzędzi, oferowanych przez praktycznie każdy internetowy sklep zoologiczny, nie stosuje się w treningu psa wymiennie. Klikery wykorzystywane są jako znaczniki pożądanego zachowania, natomiast gwizdki służą do udzielania wskazówek. Odpowiednie przeszkolenie zwierzęcia pozwala na wywołanie pożądanej reakcji. Poprawne wykonanie polecenia może zachęcić psa do powtórzenia pożądanego zachowania, ponieważ wiąże się to z uzyskaniem nagrody.

 

Akcesoria dla swojego zwierzaka kupisz na stronach internetowego sklepu zoologicznego Karusek.com.pl

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.