Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Ważna informacja dla uczniów klas trzecich, którzy chcą rozpocząć sportową przygodę. 28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 44 odbędą się testy sprawnościowe do klasy o profilu lekkoatletycznym na rok szkolny 2018/2019. Początek o godzinie 10. 

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w lekkoatletyce lub już wcześniej mieli do czynienia z „królową sportu”. Warunek jest jeden. W testach uczestniczyć mogą jedynie uczniowie klas trzecich, którzy w kolejnym roku szkolnym będą już czwartoklasistami. 

W ramach nauki w klasie o profilu lekkoatletycznym dzieci będą miały możliwość reprezentowania szkoły w zawodach, występów podczas biegów ulicznych oraz treningów w hali lekkoatletycznej. To efekt współpracy z Klubem Lekkoatletycznym Gdynia.  

Jesteśmy niezwykle uradowani, że szkoły tak chętnie otwierają kolejne klasy sportowe – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk. – To jasny sygnał, że gdyńska młodzież nie boi się wyzwań i zobowiązań. Uczniowie zdają sobie sprawę z tego, że sumienna praca na treningach może zaprowadzić na sam szczyt. Nie pozostaje mi nic innego, jak trzymać kciuki za ich sportowy rozwój – dodaje.

Szkoła Podstawowa nr 44 znajduje się przy ul. Sucharskiego 10. Testy naborowe rozpoczną się punktualnie o godzinie 10:00 i potrwają dwie godziny.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.