W ten weekend fani steel darta nie będą mogli narzekać na nudę. W sobotę o godzinie 13 rozegrane zostaną zawody Pucharu Polski, natomiast w piątek o godz. 19 odbędzie się rozgrzewkowy turniej par. Areną zmagań zawodników będzie pub Pif Paf przy ul. 10-lutego 23. Płatne zapisy prowadzone będą bezpośrednio przed rozpoczęciem rozgrywek. 

Według szacunków organizatorów w zawodach weźmie udział ponad 60 osób. Do Gdyni przyjadą darterzy z m. in. Morąga, Elbląga, Bydgoszczy czy Radomia. O zwycięstwo powalczy również liczna reprezentacja Dart Team Gdynia. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani.

Aby zagrać z nami wystarczy zabrać ze sobą lotki. Nie trzeba posiadać licencji Polskiej Organizacji Darta, aczkolwiek w takim przypadku, punkty zdobyte w zawodach Pucharu Polski nie zostaną zaliczone do rankingu krajowego, na podstawie którego zdobywa się kwalifikacje do najważniejszych turniejów, w tym mistrzostw Polski – tłumaczy Paulina Siemaszko, organizatorka imprezy.

Zapisy prowadzone będą w pubie Pif Puf godzinę przed rozpoczęciem zawodów, zarówno w piątek jak i sobotę. Koszt wzięcia udziału w towarzyskim turnieju par wynosi 10 złotych od osoby, natomiast za występ w indywidualnych zawodach rozgrywanych w ramach Pucharu Polski zapłacimy 25 złotych. 

Chcemy propagować steel darta jako formę rekreacji i spędzania wolnego czasu. Zawody są również świetną promocją Gdyni na arenie darterów z całej Polski – dodaje Siemaszko. 

Dla najlepszych uczestników przygotowano pamiątkowe puchary oraz nagrody finansowe. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.