28 kwietnia na terenie Przystani Jachtowej Marina w Gdyni, studenci Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa będą mogli sprawdzić swoje możliwości podczas GRY TERENOWEJ.

Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Gdyńskie Centrum Kultury oraz Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa.Uczelnia stworzyła innowacyjną koncepcję przygotowania zajęć praktycznych przez kilka grup realizujących w danym dniu jednolite projekty, w których liczą się przede wszystkim analiza i ocena zagadnienia z konkretnym przykładem.

Takie zajęcia praktyczne pobudzają aktywność i wysiłek intelektualny, a w konsekwencji ugruntowują wiedzę teoretyczną młodego Żaka. W ten sposób kształtowana jest również wyobraźnia, umożliwiająca prawidłową identyfikację problemów z zakresu bezpieczeństwa i samodzielne wypracowywanie stanowisk wobec prawdopodobnych zagrożeń.

Studenci realizujący przydzielone im zadania będą wskazywać różne rozwiązania, stosując na przykład metodę delficką (ekspercką) lub „burzy mózgów” (zwaną inaczej – „giełdą pomysłów” lub „fabryką pomysłów”).

Tym razem zaproponowano realizację zadań – grę terenową w zakresie ewakuacji oraz zagrożeń i katastrof,  pomocy humanitarnej oraz ratownictwa morskiego.

W oparciu o zadania zlecone w trakcie ćwiczeń, uczniowie będą mieli możliwość wcielenia się w przedstawicieli instytucji i organizacji, których celem jest przeprowadzenie sprawnej ewakuacji oraz udzielania pomocy humanitarnej ludności cywilnej podczas wystąpienia zagrożeń i katastrof.

Zdaniem trenerów i opiekunów projektu, tego rodzaju gry pobudzają do myślenia, wnioskowania, rozwijają zdolność wydawania sądów o ludziach i zjawiskach.

Dodatkowo Ośrodek Ratownictwa „Mayday”, zaprezentuje sprzęt ratowniczy oraz przeprowadzi symulację zdarzeń. Studenci będą mieli również okazję zobaczyć pokaz sprzętu Ratownictwa Przybrzeżnego, będącego w dyspozycji Gdyńskiego Centrum Sportu.

Na koniec uczestnicy przygotują relacje z wydarzeń oraz dokumentację fotograficzna  i krótki film.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.