Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 zadziwili gwiazdy polskiego sportu. Młodzi gdynianie uzbierali rekordową liczbę punktów i jako pierwsza szkoła w kraju awansowali do finału akcji „Drużyna Energii”. Imprezę poprzedziło wręczenie nagród za zajęcie drugiego miejsca w sporcie szkolnym, którego dokonał dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk.

„Drużyna Energii” to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych. Do ogłoszonej w tym roku rywalizacji zgłosiło się blisko 600 placówek, z których wyłoniono setkę biorącą udział w etapie sportowym. W jego ramach uczniowie powtarzają zaproponowane przez ambasadorów ćwiczenia, zdobywając w ten sposób punkty dla swojej szkoły. Najaktywniejsza z nich jest w każdym miesiącu odwiedzana przez ambasadorów, którzy przeprowadzają w niej konkurs.

W lutym bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa nr 6 w Gdyni. Uczniowie przesłali 160 filmów i dzięki ich wysokiej jakości, zajęli upragnione pierwsze miejsce. Do placówki na Obłużu przyjechali: mistrz świata w siatkówce z 2014 roku Krzysztof Ignaczak, były reprezentant Polski w piłce nożnej Marek Citko, mistrz świata trików piłkarskich Krzysztof Golonka oraz dziennikarz sportowy Bartosz Ignacik

Imprezę pełną sportowych gwiazd poprzedziło uroczyste wręczenie nagród za zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych w rozgrywkach sportu szkolnego w roku szkolnym 2017/2018. Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk na ręce dyrektor placówki Ewy Andrzejewskiej złożył list gratulacyjny oraz komplet piłek do sportów drużynowych. 

Uhonorowani zostali również nauczyciele wychowania fizycznego: Magdalena Latos-Kleina i Andrzej Golecki, którzy w głównej mierze przyczynili się do wizyty Drużyny Energii w SP nr 6.

Bardzo się cieszę, że takie imprezy mają miejsce w naszym mieście – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk. – Szkoła na Obłużu jest mi bliska, ponieważ kilka lat temu, jeszcze jako radny, walczyłem o pieniądze na budowę tej pięknej hali sportowej – dodaje.

Młodzi gdynianie zaskoczyli wszystkich, zdobywając rekordowe 579 punktów! Wynik oznacza, że SP nr 6 jako pierwsza szkoła zapewniła sobie awans do czerwcowego finału „Drużyny Energii”. Aby osiągnąć ten sukces, drużyny chłopców i dziewcząt musiały poradzić sobie między innymi z konkurencjami piłkarskimi oraz siatkarskimi.

Młodzi gdynianie radzili sobie znakomicie. Ich umiejętności są naprawdę nas zaskoczyły – twierdzi Marek Citko, najlepszy sportowiec Polski 1996 roku. I dodaje: – Widać, że to grupa piłkarska. Zdolność podbijania piłki czy strzały w poprzeczkę były na bardzo wysokim poziomie. Dla mnie gdyńska podstawówka to faworyt do zwycięstwa w wielkim finale – dodaje były piłkarz m. in. Widzewa Łódź, Legii Warszawa czy FC Aarau.

Najlepszym zawodnikiem rywalizacji w Gdyni okazał się Krystian Ordziński, który najpierw zdobył dla swojej szkoły komplet 40 punktów, a później pokonał jeszcze w dogrywce swojego kolegę. 

Pochodzę z Nowego Sącza, aktualnie mieszkam w Krakowie, ale do Gdyni będę musiał wracać częściej i tutaj nagrywać swoje odcinki. Widzę, że ekipa jest naprawdę sroga – puentuje Krzysztof Golonka, którego youtubowy kanał „Trenuj z Krzychem” subskrybuje ponad milion widzów.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.