Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Agnieszka Ellward przeszła – dosłownie i w przenośni – do historii jako pierwsza mistrzyni Polski w chodzie sportowym na 50 kilometrów.

24 marca w słowackich Dudnicach, gdyńska chodziarka z WKS Flota Gdynia, zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w chodzie na 50 km, uzyskując czas: 4 godziny, 32 minuty, 47 sekund. Rekord Polski zawodniczka Bohdana Bułakowskiego poprawiła o blisko 10 minut – dotychczas najlepszy wynik w historii wynosił 4:41:58 i został ustanowiony przez Ellward w październiku zeszłego roku. Swoim osiągnięciem Agnieszka wypełniła minimum PZLA na sierpniowe mistrzostwa Europy w Berlinie. 

W zeszłym roku zawodniczka została brązową medalistką mistrzostw Polski w lekkoatletyce na dystansie 20 kilometrów oraz halową wicemistrzynią Polski w chodzie na 3000 metrów.

Takie sukcesy cieszą nas najbardziej, gratulujemy!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.