Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Otwierający tegoroczny cykl PKO Grand Prix Gdyni Bieg Urodzinowy był wyjątkowy z kilku powodów. Jednym z nich była premierowa odsłona konkursu „Mistrz Kibicowania” skierowanego do uczniów gdyńskich szkół podstawowych. Zobaczcie, jak udział w akcji komentują dyrektorzy oraz nauczyciele placówek, których reprezentacje wspierały biegaczy na ulicy Świętojańskiej. Przekonani? Kolejna okazja do głośnego kibicowania już 13 maja podczas Biegu Europejskiego. Zapisy dla szkół ruszą 9 kwietnia!

Do walki o miano „Mistrza Kibicowania” Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim stanęły cztery szkoły podstawowe: SP 17, 29, 44 oraz 51. Uczniowie prześcigali się w pomysłach, dlatego biegacze przemierzający ulicę Świętojańską mogli podziwiać kolorowe transparenty, „Wesołą Gromadkę Kubusia Puchatka” czy występy cheerleaderek. Ryk wuwuzeli, skandowane rymowanki oraz spontaniczne przyśpiewki pozwalały uczestnikom naładować akumulatory przed finiszem na Skwerze Kościuszki.

Atmosfera na ulicy Świętojańskiej była niesamowita, uczniowie dawali z siebie wszystko – zupełnie jak biegacze. Widok tylu uśmiechniętych twarzy utwierdził nas w przekonaniu, że pomysł organizacji akcji był strzałem w dziesiątkę – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk, który w każdej ze szkół biorących udział w akcji pojawił się osobiście, aby podziękować za niesamowity klimat stworzony przez młodych kibiców oraz przekazać pamiątkowe puchary i czeki.

O triumfie w zabawie decydowała liczba głosów oddanych przez zawodników biorących udział w Biegu Głównym na dystansie 10 km, którzy wypełniali ankietę w Profilu Zawodnika.  Ostatecznie, najwięcej „oczek” uzbierała Szkoła Podstawowa nr 51, druga była SP nr 17, a trzecia SP nr 29. Tuż za podium uplasowała się SP nr 44.

Zwycięska szkoła, oprócz zaszczytnego tytułu, otrzymała pamiątkowy puchar oraz nagrodę w wysokości 2000 zł na zakup sprzętu sportowego. Kolejna placówka, na ten sam cel, dostała 1500 zł, trzecia – 1000 zł, a czwarta – 500 zł.

Zachęcam wszystkich nauczycieli, aby brali swoje klasy, wychodzili i kibicowali – mówi dyrektor SP nr 17 Monika Małyszko. I dodaje: – Możliwość dostarczania dzieciom takich emocji jest niesamowita. Uczniowie świetnie się bawią, spędzają czas na świeżym powietrzu, a przy okazji mogą dla szkoły wygrać nagrody pieniężne, które można przeznaczyć na sprzęt sportowy – w każdej szkole niezwykle potrzebny.

Następna okazja do wzięcia udziału w konkursie „Mistrz Kibicowania” już podczas Biegu Europejskiego, zaplanowanego na 13 maja. Zapisy wystartują 9 kwietnia. Zgłoszenia szkół w formie elektronicznej prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Spośród nadesłanych zgłoszeń do udziału w konkursie zakwalifikowane zostanie dziesięć szkół. W przypadku większej liczby chętnych decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Galeria projektu


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.