Dzielnicowy z Gdyni zwalcza nielegalne parkowanie - ponad 21 lat w służbie

Chodniki w rejonie nr 8 często są zastawione samochodami — to problem, na którym skoncentrował swoją służbę dzielnicowy z Komisariatu Policji w Gdyni-Śródmieściu. Funkcjonariusz ma doświadczenie i zna teren, na którym codziennie spotyka się z utrudnieniami dla pieszych.
“W ramach plebiscytu #SuperDzielnicowy2026 przedstawiamy dzielnicowego z Komisariatu Policji w Gdyni-Śródmieściu: asp. szt. Arkadiusza Rycherta.”
Asp. szt. Arkadiusz Rychert służy w Policji od ponad 21 lat. Obecnie realizuje zadania w rejonie nr 8. W materiale informacyjnym wskazano, że w ramach planu priorytetowego skupił się na problemie nieprawidłowym parkowaniem pojazdów — kierowcy „pozostawiają samochody w sposób niezgodny z przepisami, często utrudniając pieszym swobodne poruszanie się po chodniku”, jak podaje Policja.
Rejon służbowy asp. szt. Arkadiusza Rycherta obejmuje m.in. ulice: Batalionów Chłopskich, Biskupa Dominika, Dywizji Kościuszkowskiej, Mikołaja Kopernika, Generała Józefa Hallera, Świętojańska oraz wiele innych wymienionych w komunikacie. W materiale przypomniano też procedurę głosowania w plebiscycie i zasady formalne.
“Zachęcamy do oddania głosu na dzielnicowego w plebiscycie #SuperDzielnicowy2026 poprzez formularz dostępny na stronie dzielnicabezstrachu.pl.”
“W celu oddania głosu należy podać pełen adres jednostki Policji, w której dzielnicowy pełni służbę.Przypominamy, że Komisariat Policji w Gdyni-Śródmieściu mieści się przy ul.Jerzego Waszyngtona 11, 81-342 Gdynia.”
Codzienne blokowanie chodników przez parkujących kierowców pokazuje, że walka o porządek to często konkretne działania na ulicy — nie tylko kampanie i plebiscyty, lecz systematyczna praca dzielnicowego, który zna lokalne ulice i reaguje na sygnały mieszkańców.
na podstawie: KMP w Gdyni.
Ostatnie Artykuły

Motocykle pod lupą policji - jeden błąd może zakończyć jazdę

Gdynia weszła do projektu, który miał zatrzymać hejt zanim uderzy w nastolatków

W Gdyni niesprawne światła zdradziły więcej - 40-latek miał alkohol i mefedron

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Gdyńska marina zamienia się w klasę dla najmłodszych. Rusza morska lekcja

Dziki w Gdyni przestają być chaosem. Rusza nowy etap działań

W Gdyni rozmawiano o AI i HR. Konferencja pomogła też uczniom

Czterdzieści lat zmian i energii – SP 42 świętuje jubileusz

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

Pożar przy Północnej. Dogaszanie trwa, śledczy czekają

Żonkile wracają na ulice Gdyni i niosą wsparcie dla hospicjum

Biblioteka Mały Kack pokazuje, jak kultura robi się bardziej dostępna

