Arka Gdynia wraca do Ekstraklasy spotkaniem z kibicami na Górce

Arka Gdynia wraca na piłkarskie salony! Już wkrótce żółto-niebiescy rozpoczną walkę o punkty w Ekstraklasie, a miasto tętni sportową energią po wyjątkowym spotkaniu z kibicami na historycznej „Górce”. Poznajcie szczegóły tego wydarzenia i nadchodzących meczów!
- Gdynia żyje futbolem na legendarnym stadionie przy ul. Ejsmonda
- Nowa energia Arki Gdynia przed sezonem 2025/2026
- Gdynianie szykują się na wielkie sportowe emocje już od 20 lipca
Gdynia żyje futbolem na legendarnym stadionie przy ul. Ejsmonda
W niedzielny wieczór 13 lipca sympatycy Arki Gdynia mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z drużyną przed startem nowego sezonu Ekstraklasy. XII Spotkanie Międzypokoleniowe odbyło się na kultowej trybunie zwanej „Górką”, która od lat jest symbolem pasji i oddania fanów żółto-niebieskich. Mimo kapryśnej pogody, atmosfera była gorąca, a obecność wielu pokoleń kibiców podkreśliła wyjątkowość tego wydarzenia.
Spotkanie rozpoczęło się dokładnie o godzinie 19:29, co było symbolicznym ukłonem w stronę roku powstania klubu. Po powitaniu przez rzecznika Arki, Tomasza Rybińskiego, głos zabrali ważni goście – wiceprezydent Gdyni Maciej Zielonka oraz prezes klubu Wojciech Pertkiewicz. Ich słowa podkreśliły znaczenie powrotu zespołu do najwyższej klasy rozgrywkowej i mobilizację całej społeczności do wspierania drużyny.
Nowa energia Arki Gdynia przed sezonem 2025/2026
Po oficjalnej części nastąpiła prezentacja kadry na nadchodzące rozgrywki. Po kilku latach przerwy Arka wraca do Ekstraklasy jako beniaminek, ale z nowymi siłami i świeżymi twarzami w składzie. Kibice mogli poznać m.in. Dawida Abramowicza, Diego Percana, Sebastiana Kerka, Oskara Kubiaka, Aureliena Nguiambę oraz Dominicka Zatora – zawodników, którzy mają wzmocnić drużynę i dodać jej dynamiki.
Równocześnie pożegnano piłkarzy, którzy nie będą już reprezentować żółto-niebieskich barw w tym sezonie: Ołeksandra Azackyja, Martina Dobrotkę, Filipa Kocabę, Kasjana Lipkowskiego, Jordana Majchrzaka oraz Jakuba Staniszewskiego. Trener Dawid Szwarga podkreślił podczas prezentacji gotowość zespołu do wyzwań i zaangażowanie wszystkich członków drużyny.
Nie zabrakło też momentów pełnych emocji – wspólne śpiewy klubowych przyśpiewek oraz pamiątkowe zdjęcia z piłkarzami były doskonałą okazją do integracji i budowania więzi między zawodnikami a ich wiernymi fanami.
Gdynianie szykują się na wielkie sportowe emocje już od 20 lipca
Sezon Ekstraklasy rozpocznie się dla Arki Gdynia wyjazdowym starciem z Motorem Lublin. Mecz odbędzie się w niedzielę 20 lipca o godzinie 17:30. To będzie pierwszy krok drużyny na najwyższym szczeblu po awansie wywalczonym w maju tego roku.
Zaledwie tydzień później, 25 lipca o 20:30, gdynianie zaprezentują się przed własną publicznością na Stadionie Miejskim przy ulicy Olimpijskiej. Wtedy to zmierzą się z Radomiakiem Radom – rywalem, który z pewnością dostarczy sporo emocji.
Organizatorem spotkania na „Górce” było Stowarzyszenie Kibiców Socios, które od lat aktywnie wspiera rozwój klubu i integruje fanów różnych pokoleń. Ten wieczór pokazał, że Arka Gdynia to coś więcej niż tylko drużyna piłkarska – to prawdziwa rodzina łącząca mieszkańców miasta wokół wspólnej pasji.
Na podstawie: Urząd Miasta w Gdyni
Ostatnie Artykuły

„Pod kapeluszem” w Gdyni - kabaret wraca z klasyką, która nadal trafia w punkt

Kontrola na Hutniczej skończyła się atakiem na policjantów i pościgiem

Prędkość, narkotyki i sądowy zakaz - kierowca wpadł w Gdyni

Pakiety medyczne dla freelancerów i B2B – czy prywatna opieka zdrowotna to konieczność?

Pchle Targi na Abrahama wracają i znów rozkręcą letnią Gdynię

Przedszkolaki z Gdyni spotkały w komendzie psa służbowego i radiowóz

Narkotyki w lodówce i szybki finał - 25-latek trafił do aresztu

Roztańczony Konsulat vol. 32 znów rozgrzeje Gdynię swingiem i bluesem

Gdynia zabrzmi jak opowieść o marzeniach - Razzle Dazzle szykuje muzyczną podróż

Radiowóz i policyjna czapka przyciągnęły dzieci na festyn w Gdyni

W Gdyni weekend rusza ze statkami, judo i teatrem na wysokich obrotach

W Gdyni wraca pamięć o wyborach, które otworzyły drogę do wolności

Morze Bałtyckie staje się poligonem. Gdynia gospodarzem jubileuszowych manewrów NATO

Zamknięcie ul. Wiczlińskiej. Miasto uruchamia zastępczą linię autobusową
Przydatne dane teleadresowe
- Ośrodek Aktywizacji Zawodowej w Gdyni - kontakt, szkolenia i przekwalifikowanie
- Szpital Św. Wincentego a Paulo w Gdyni - kontakt, oddziały, poradnie i rejestracja
- Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Gdyni - kontakt, cmentarze, opłaty i formalności
- Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Gdyni - kontakt, noclegi i rezerwacja
- Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni - bilety, godziny kas, dojazd i dostępność
- Centrum Aktywności Seniora w Gdyni - kontakt, zapisy, zajęcia i cennik
