Gdynia otwiera parking przy Akwarium dla autokarów z turystami od 9 lipca

Gdynia ponownie otwiera parking przy Akwarium dla autokarów – to szansa na wygodniejsze zwiedzanie i nowe możliwości dla turystów oraz szkół. Zmiany zapowiadają się na dłużej, a w planach są kolejne inwestycje, które odmienią tę część miasta.
- Nowe życie parkingu przy gdyńskim Akwarium Gdyńskim
- Przyszłość parkingu i rozwój przestrzeni wokół mola Południowego w Gdyni
Nowe życie parkingu przy gdyńskim Akwarium Gdyńskim
Po kilku latach przerwy mieszkańcy i odwiedzający Gdynię mogą cieszyć się z ponownego udostępnienia parkingu przy Akwarium Gdyńskim, który od 9 lipca jest dostępny dla autokarów. To miejsce na końcu mola Południowego zyskało nowe przeznaczenie, ułatwiające organizację wycieczek i wizyt grup szkolnych w tej popularnej atrakcji nadmorskiego miasta.
Decyzja o otwarciu parkingu zapadła dzięki inicjatywie prezydent Aleksandry Kosiorek, która podkreśla znaczenie tego kroku nie tylko dla turystów, ale także lokalnych przedsiębiorców i placówek edukacyjnych. Autokary mogą teraz parkować bezpłatnie i bezpiecznie, co zdecydowanie poprawia komfort podróżowania po Gdyni.
Przyszłość parkingu i rozwój przestrzeni wokół mola Południowego w Gdyni
Jak zaznacza prezydent Aleksandra Kosiorek:
„Otwieramy strefę parkingową na końcu mola Południowego. Będziemy obserwować wpływ parkowania na rozwój lokalnego biznesu – Akwarium Gdyńskiego, okolicznych lokali gastronomicznych czy innych atrakcji. To rozwiązanie tymczasowe, rozważamy wprowadzenie tutaj możliwości płatnego parkowania dla samochodów osobowych.”
W najbliższych latach okolica ma przejść gruntowną metamorfozę. Obecnie powstają tam prywatne inwestycje, które zwiększą liczbę miejsc parkingowych o około 200 ogólnodostępnych stanowisk. To ważny krok w kierunku uporządkowania przestrzeni miejskiej i stworzenia reprezentacyjnego miejsca na gdyńskim wybrzeżu.
Tadeusz Szemiot, przewodniczący Rady Miasta Gdyni, dodaje:
„Liczymy na ożywienie tej przestrzeni. Mam nadzieję, że dzięki analizom, które zostaną przeprowadzone, obroni się koncepcja płatnego parkingu dla samochodów osobowych w tym miejscu. Dzisiaj zmieniamy to miejsce, z powrotem czynimy je otwartym dla autokarów. Mam nadzieję, że za chwilę uczynimy je otwartym również dla samochodów osobowych.”
Obecnie obowiązuje zakaz wjazdu samochodów osobowych na teren parkingu z wyjątkiem pojazdów służb miejskich oraz technicznych ZMPG S.A. i MIR.
Na podst. Informacja Turystyczna w Gdyni
Ostatnie Artykuły

Gdynia wraca do morskich korzeni. Rusza spacer po legendach portu

Tysiące wywiadów i pomiarów. Gdynia dostaje nowy obraz ruchu

Open’er zakończył się w rytmie Teddy’ego Swimsa i Jennie

Dar Młodzieży na Hudsonie. W Nowym Jorku świętowano podwójny jubileusz

Deszcz nie zatrzymał spaceru po modernistycznej Gdyni podczas Open’era

Kachu w pełnej skali. W Gdyni otwarto wystawę pełną koloru i pamięci

The Cure pod deszczem. Na Open’’erze mocno wybrzmiały też gdyńskie akcenty

Marketing bez brokatu wraca do Gdyni - CRASH Mondays 62 kusi wiedzą i kontaktami

Gdynia znów ponad średnią. Wyniki ósmoklasistów dają powód do dumy

Archi-Spacery wracają do Gdyni. W lipcu pokażą miasto od portu po Świętojańską

Chopin, Halsey i Nick Cave. Open’er pokazał drugą, zaskakującą twarz

Nowe skanery w Gdańsku zmieniają kontrolę bagażu. Laptop zostaje w plecaku

Gdyńska rada mężczyzn stawia na wsparcie i nowe miejskie zwyczaje

Białe flagi nad całym wybrzeżem Gdyni. Plaża wciąż bezpieczna
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Nadleśnictwo Gdańsk - kontakt, drewno opałowe, zezwolenia i edukacja leśna
- Morski Instytut Rybacki - Państwowy Instytut Badawczy w Gdyni - kontakt, oddziały, oferta
- Komisariat Policji Gdynia Redłowo - kontakt, zgłaszanie przestępstw, dzielnicowi
- Dalmor S.A. Gdynia - kontakt, siedziba, informacje dla akcjonariuszy
- ZUS Inspektorat w Gdyni - kontakt, godziny, emerytury i rejestracja online
